• Facebook sizi dinliyor

1

Bunun için en sağlam yolun telefondaki mikrofonu fiziksel olarak yok etmek olduğu düşünülüyor.

2

Bunu yapamayacağınızı düşünüyorsanız Facebook kurucusu Mark Zuckerberg'in yaptığı gibi mikrofon ve kamerayı bant ile kapatın.

3

Sosyal medya ile ilgili ortaya atılan son iddialar Facebook'un başına dert oldu. İddiaya göre Facebook, bilgisayar ve telefon mikrofonları sayesinde kullanıcılarını dinliyor.

4

Mashable haber portalına göre Facebook'a yönelik bu tür iddiaların sürekli ortaya atıldığını belirtiyor. Zuckerbeg'in şirketi tarafından ise bu tür iddiaları yalanlayan bir açıklama ile beraber çalışanlarının mobil cihazdaki mikrofona erişim izni veren kullanıcıları dinlemiş olabileceği söylendi.

5

Facebook kullanıcılarından biri, "Benden başka telefonlarımızın dinlendiğini düşünen birileri var mı? Konuşmada öylesine söylediğim iki markanın reklamı bugün Facebook hesabımda çıktı." yazdı.

6

Başka bir kullanıcı ise konuyla ilgili olarak "Eminim, Facebook bizi dinliyor. Bugün uygulamayı sildim, artık beni takip edemeyeceksiniz." dedi.

7

Düşündürten bir olay ise yine bir Facebook kullanıcısından gelen "Telefonumu İspanyolca yayın yapan bir radyonun yanına koyduktan sonra Instagram ve Facebook sayfamda İspanyolca reklam çıkmaya başladı." yorumu oldu.

8

Kullanıcılara göre, telefon ayarlarından mikrofon erişim iznini kapatmak sorunu çözmüyor.

KATEGORİ HABERLERİ