Ve PYD en başa döndü
PYD Eski Eş Başkanı Salih Müslim, Almanya Haber Ajansı'na (DPA) verdiği röportajda, Menbiç konusunda ABD'nin kendilerine ihanet ettiğini, Esed rejimi ile bir ittifak kurabileceğini söyledi.
Ve PYD en başa döndü

Türkiye ve ABD'nin Menbiç konusunda anlaşmasından sonra açıklamada bulunan PYD eski Eş Başkanı Salih Müslim açıklamalarda bulundu. PYD'nin kendi örgütsel çıkarlarını düşündüğünü ifade eden Müslim “İşlerin farklı olmasını isterdik. Ancak olan oldu. Amerikalılarla çıkarlarımız örtüşürse onlarla devam ederiz. Ruslarla çıkarlarımız örtüşürse onlarla ittifak kurarız. Hatta rejimle bile çıkarlarımız örtüşürse ittifak kurabiliriz” ifadelerini kullandı.

Menbiç'te ABD ve Türkiye'nin anlaşmasına sert tepki gösteren Müslim Afrin'de yaşanılanların Menbiç'te tekrar edildiğini büyük güçlerin çıkarları uğruna kendilerini terk ettiğini ifade eden Müslim Menbiç için savaşacaklarının işaretini verdi.

Yeni süreçte ABD ile ittifakın sürdürülmesinin mecburi olmadığını ifade eden Müslim, Esed rejimi ile ilişki kurulabileceğini belirtti.

“Diyalog için PYD'nin federalizm şartı hala geçerli mi?” sorusuna yanıt veren Müslim bir ön şartlarının olmadığını demokratik bir Suriye istediklerini belirtti.

Kategori: Dünya
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-