Barakazi: ''Uyşturucu ile mücadelemiz sürüyor''
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, madde kullanımını önleme kapsamında 102’si metruk yapı olmak üzere 176 yapının yıkıldığını söyledi.
Barakazi: ''Uyşturucu ile mücadelemiz sürüyor''

Bingöl Valisi Ali Mantı, ‘26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü’ kapsamında Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve kamu kurum müdürlerine plaket verdi.

Barakazi, program sonrası yaptığı açıklamada, Valilik koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile ortak çalışma yürüttüklerini belirtti.

Uyuşturucuyla mücadele kapsamında kent genelinde madde bağımlıların meskeni haline gelen metruk yapıların tespit edilerek yıkıldığını kaydeden Barakazi, “kaçak ve metruk yapılarla mücadele kapsamında ilimizin çeşitli mahallelerinde bulunan işgal ve terk edilmiş yapılar Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerinin kontrolünde yıkılıyor. Bu kapsamda 2016-2018 yılları arasında 74 işgal, 102’si metruk yapı olmak üzere 176 yapı yıkıldı. Çalışmalar kapsamında Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddesi uyarınca 95 bin TL idari para cezası kesildi” diye konuştu.

Madde kullanımını önleme ve metruk yapıların yıkımı noktasında planlı bir şekilde çalışma yürütüldüğünü vurgulayan Barakazi, şunları söyledi: “Metruk yapılar yıkıldıkça hem uyuşturucu madde kullanımının önüne geçiliyor hem de görüntü kirliliği engelleniyor. Gerek ekiplerimizce gerçekleştirilen kontrollerde tespit edilen yapılar, gerekse vatandaşlarımızca yapılan şikayetler doğrultusunda tespit edilen metruk yapıların yıkımına devam edilecektir. Halkımızın huzuru, güveni ve rahatı için çalışmalara devam edilecektir” ifadelerini kullandı.

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-