Advert
“Katiller yetiştiren bu çürük sistemi kutsamaktan artık vazgeçin”
HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, hunharca öldürülen küçük Eylül’ün ve Ağrı’nın Bezirhane köyünde ölü olarak bulunan Leyla Aydemir’in, çürük sistemin kurbanı olduğunu söyledi.
“Katiller yetiştiren bu çürük sistemi kutsamaktan artık vazgeçin”

HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, Ankara’nın Polatlı ilçesinde hunharca katledilen küçük Eylül’ün ve günler sonra Ağrı’nın Bezirhane köyünde ölü olarak bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in ailelerine sabır temennisinde bulundu.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Yavuz, “Bunlar, Burkina-Faso’nun eğitim sisteminde yetişmedirler. Bunlar sizin eseriniz!” dedi.

İdeolojik dayatmalarla bugüne kadar getirilen ve her alanda korkunç arızalar çıkaran mevcut sistemden vazgeçilmesi gerektiğinin altını çizen Yavuz, devlet erkânına da seslenerek “Bu çürük sistemi kutsamaktan artık vazgeçin ve ‘devletin dini adalet’ meşru ve makul bir çizgiye gelin.” dedi.

Bu canilerin sistemin eseri olduğunu söyleyen Yavuz, “Acının adı Eylül’dü, şimdi Leyla. Ailelere sabır ver Ya Rab! Sebep-sonuç denkleminde bizleri sonuçlara mahkûm etmeye çalışan ey sistemin sahipleri! Bu katiller, bu canavarlar, isimlerinin önünde Prof. veya koca koca unvanlar bulunan nitelikli dolandırıcılar, gangsterler, yolsuzlar, hırsızlar, arsızlar, hayâsızlar ve daha niceleri. Bunlar, Burkina-Faso’nun eğitim sisteminde yetişmedirler. Bunlar sizin eseriniz!” ifadelerini kullandı.

“Katiller yetiştiren bu çürük sistemi kutsamaktan artık vazgeçin”

Sistemin onulmaz yaralar açtığını sözlerine ekleyen Yavuz, “İdeolojik dayatmalarla bugüne kadar getirdiğiniz, ancak her alanda korkunç arızalar çıkaran ve bağrımızda onulmaz yaralar açan bu çürük sistemi kutsamaktan artık vazgeçin ve ‘devletin dini adalet’ meşru ve makul bir çizgiye gelin.” dedi.

“Çözüm üretmeye, sistemi ıslah noktasında her türlü katkıyı vermeye hazırız”

Eğitim sisteminin bütünüyle değiştirilmesi çağrısında bulunan Yavuz, “Çözüm üretmeye, sistemi ıslah noktasında her türlü katkıyı vermeye hazırız. Ve bir ilk adım olarak her şeyi hıza, hazza ve çıkara endeksleyen; nihilist, hedonist ve deist bireyler yetiştiren; acıma ve merhamet duygularını yok eden; toprağımıza, insanımıza, inanç ve kültür kodlarımıza yabancı bu başıbozuk eğitim sistemini bütünüyle değiştirin!” şeklinde konuştu.

Hatırlanacağı üzere, 22 Haziran'da kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara, Ankara'nın Polatlı ilçesinde cansız bedeni toprağa gömülü olarak bulunmuştu. Ramazan Bayramının ilk günü Ağrı’nın Bezirhane köyünde kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir ise arama çalışmalarının 18'inci gününde cesedine ulaşıldı. (Ramazan Casuk-İLKHA)Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-