TMO Bingöl’de buğday alımına başladı
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Bingöl'de buğday alımı işlemlerine başladı.
TMO Bingöl’de buğday alımına başladı

Bingöl Ziraat Odası Başkanı Karaarslan, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) Bingöl'de buğday alımlarına başladığını açıkladı.

Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaarslan, yaptığı açıklamada, ofisin randevulu buğday alımlarına başladığını söyledi. Karaarslan, üreticilerin mağdur olmaması için gerekli tedbirlerin de alındığını belirtti.

Alımlar BİNAŞ Yem Fabrikası'nda yapılıyor

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Muş Şubesi'nin Bingöl'e gelerek BİNAŞ Yem Süt Fabrikası'nda büro açtığını belirten Karaarslan, bugün itibarı ile randevu alınarak buğday alımlarına başlanacağını açıkladı.

Çiftçilere buğdaylarını Toprak Mahsulleri Ofisine satabileceklerini hatırlatan Karaarslan, "Üreticilerimizin mağdur olmaması için bir takım tedbirler aldık. Ofisimizde, üreticilerimizin randevularına göre alım yapılacaktır. Hasat sezonunun bereketli ve hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Randevu zorunluluğu var

Çiftçilerin ofisten randevu alması gerektiğini belirten Karaarslan, "Çiftçilerimiz randevularını aldıktan sonra BİNAŞ Fabrikası merkezinde açılan Toprak Mahsulleri Ofisine kimlik ve banka cüzdanları ile başvuru yaparak buğdaylarını teslim edebilirler." şeklinde konuştu. (Nihat Kanat-İLKHA)

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-