FETÖ mağduru muhacir Abaylı’nın eşi vefat etti
FETÖ mağduru muhacir Abaylı’nın eşi vefat etti
FETÖ ve 28 Şubat yargısının verdiği hapis cezasının ardından Avrupa'ya hicret eden Seyithan Abaylı’nın eşi, geldiği memleketi Bingöl’de rahatsızlanması sonucu kaldırıldığı hastanede vefat etti.
FETÖ mağduru muhacir Abaylı’nın eşi vefat etti

İslami kimliğinden ötürü FETÖ VE 28 Şubat yargısının hedefi olan ve verilen hapis cezasının ardından Avrupa'ya hicret eden Seyithan Abaylı’nın eşi hayatını kaybetti.

Geldiği memleketi Bingöl’de rahatsızlanması sonucu Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan muhacir Seyithan Abaylı’nın eşi Gülcan Abaylı, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen önceki gün Hakk'ın rahmetine kavuştu.

Abaylı’nın naaşı ailesine teslim edilerek getirildiği memleketi Bingöl Merkez Mirzan Mahallesi Mezarlığında yakınları ve sevenleri tarafından defnedildi.

Eşinin vefatı nedeniyle bir açıklama yapan Seyithan Abaylı, FETÖ ve 28 Şubat yargısının mağduru olduğunu ve eşinin cenazesine katılamamanın üzüntüsünü yaşadığını belirtti.

Abaylı, ailesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Yıllardır yurtdışında mağdur olarak yaşamımı sürdürüyorum.  Gurbette muhacir olduğum için eşimin vefatı dolayısıyla cenazesine bile katılamadım. Bu mağduriyetin bir an önce halledilmesini istiyorum. Hiç değilse mezarını ziyaret etmek istiyorum. Yetkili mercilere ulaşmaya çalıştık ancak memlekete gelme konusunda bir engellin olup olmaması ile ilgili sağlıklı bir bilgi ve bir netice alamadım." dedi. 

(Nihat Kanat- İLKHA


Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-