Umre kayıtları başlıyor
Umre kayıtları başlıyor
​Bingöl İl Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonu ile mukaddes topraklara gideceklere umre turları ve fiyatları hakkında açıklamalarda bulundu.
Umre kayıtları başlıyor

Bingöl İl Müftü Vekili Şemsettin Aydoğdu, Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonu ile mukaddes topraklara gideceklere umre turları ve fiyatları hakkında bilgi verdi.

Aydoğdu, umre kayıtlarının 18.10.2017 Çarşamba günü itibarıyla başlayacağını anımsatarak, 2018 umre sezonunun hayırlar getirmesini temenni etti.

Diyanetin, bu yıl "otel", "yürüme mesafeli", "servisli" tipler için 7, 11, 14, 20 ve 24 günlük umre programları düzenleyeceğini dile getiren Aydoğdu, fiyatların 3 bin 465 ile 6 bin 845 TL arasında değiştiğini belirtti.
Diyanet İşleri Başkanlığınca geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi umre ücretlerinde taksitlendirme yoluna gidileceğine işaret eden Aydoğdu, "Umreye gidecek olanlar ödemelerini anlaşmalı bankalar ile 4 veya 6 taksitle yapabilecek ve hiçbir fark alınmayacak." dedi.

Aydoğdu, umreye gitmek isteyenlerin kendilerine uygun umre programını belirleyip ilgili bankaya ücretini peşin ve taksitli olarak yatırdıktan sonra, kendisine en yakın müftülüğe giderek veya http://hac.diyanet.gov.tr adresinden internet ortamında kaydını yaptırabileceğini ve 0533 120 86 73 numaralı telefon hattından 7/24 Bingöl Müftülüğüne ulaşabileceklerini dile getirdi.

Öğretmen ve öğrencilere özel umre programı

Öğrenciler ve öğretmenler için hem uygun bir tarihin hem de uygun ücretin seçildiğini sözlerine ekleyen Aydoğdu, Diyanet İşleri Başkanlığının geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sömestr tatilinde öğretmen ve öğrencilere özel 11 günlük umre programı gerçekleştireceğini, Yürüme mesafeli ve servisli belirlenecek umre programlarında ücretin öğrenciler için 3 bin 285 ile 4 bin  140 TL, öğretmen ve veliler için ise 3 bin 650 ile 4 bin 605 TL arasında değiştiğini, üniversite öğrencileri ve Ramazan Umre turları için daha sonra açıklama yapılacağını kaydetti. (Nihat Kanat-İLKHA)


 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-