İŞGEM 4. Yönlendirme komitesi toplantısı yapıldı
Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Bingöl İl Özel İdaresi, Bingöl Belediyesi ve Bingöl TSO ortaklığında yürütülen Bingöl İŞGEM Projesi 4. Yönlendirme Komitesi Vali Ali Mantı Başkanlığında yapıldı.
İŞGEM 4. Yönlendirme komitesi toplantısı yapıldı

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Bingöl İl Özel İdaresi, Bingöl Belediyesi ve Bingöl TSO ortaklığında yürütülen Bingöl İŞGEM Projesi 4. Yönlendirme Komitesi Vali Ali Mantı Başkanlığında yapıldı.


   Toplantı FKA Genel Sekreteri Abdulvahab Yoğunlu’nun açış, selamlama ve yapılan çalışmaları özetlediği konuşması ile başladı. Daha sonra bir değerlendirme konuşması yapan Vali Mantı ise şunları söyledi:

 “Bingöl İŞGEM başından beri işini ciddiyet ile yürüten bir kurumumuz. Takip edilen Avrupa Birliği projeleri özellikle istihdam konusunda ufuk açıcı ve yönlendirici bir özelliğe sahip. Devam eden projede artık sonlara gelmiş bulunuyoruz. Bu kapsamda binaların yapımı tamamlanarak üretime geçilecektir inşallah. Şimdiye kadar Bingöllü girişimcilerimize eğitim ve danışmanlık gibi çeşitli destekler sağlandı ve atölyeler büyük oranda girişimcilere tahsis edildi. Bir aksilik yaşanmazsa 10 Kasım tarihinde projenin tamamlanması planlanmaktadır.


 Avrupa Birliği ve yerel kaynaklardan ilimize aktarılan mali destekler sonrasında son derece önemli bir yatırım zemini oluştuğunu gözlüyoruz. Girişimcilerimize bu yatırım zemini üzerinden önemli fırsatlar sunulmaktadır. Gerek kurulacak işletmeler bağlamında ve gerekse verdiği danışmanlık hizmetleri ve paydaşları ile yaptığı başarılı çalışmalar bağlamında Bingöl İŞGEM’in önemli icraatlara imza attığını takip ediyoruz. Emeği geçen bütün çalışanlara ve paydaş kurumlara teşekkür ediyorum.”


 Toplantıya Vali Mantı’nın yanı sıra Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Adaklı Belediye Başkanı Zeki Işık, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mesut İlhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Edip Fırat, İŞGEM Müdürü Cüneyt Çalık, KOSGEB İl Müdürü Naci Özdemir, Bingöl TSO Başkan vekili Mehmet Ekin, FKA Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen, iş dünyası temsilcileri, İŞGEM personeli ve teknik destek ekibi katıldı.


Toplantıda İŞGEM projesi kapsamında şimdiye kadar faaliyetler değerlendirilerek bundan sonraki süreçte yapılacak faaliyetlere yönelik planlamalar yapıldı.

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-