Vali Mantı’dan ilköğretim haftası mesajı
Bingöl Valisi 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Vali Mantı’dan ilköğretim haftası mesajı

Vali Mantı; Geleceğimizin teminatı, ülkemizin ve milletimizin aydınlık yarınları olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi, kültürel, bedensel ve moral donanım ve yetkinlikleri bizler için hayati önem taşımaktadır dedi.
Vali Mantı yayınladığı mesajda: “Geleceğimizin teminatı, ülkemizin ve milletimizin aydınlık yarınları olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi; kültürel, bedensel ve moral donanım ve yetkinlikleri bizler için hayati önem taşımaktadır.
 
Uluslararası rekabetin bilgi etrafında döndüğü ilişkiler örgüsünde eğitim ve öğretimi sabit gündem kılmış bulunmaktayız. Bilginin güç olduğunu unutmadan sivil ve resmi bütün imkanlarımızı bu konuya seferber etmiş durumdayız. Bilgi toplumu olmak bizim kadim hedefimizdir. Çünkü çağın ruhunu yakalayabilmek ve çocuklarımıza bugünü yaşatabilmek ancak kaliteli bir eğitimle mümkündür.
 
İnsana yapılan yatırım mutlu, huzurlu, güçlü ve ışıl ışıl bir geleceğin kurucusu olacak ve ülkemizin modern dünyayla bütünleşme çabalarına hız kazandıracaktır. Cehaletin azaldığı toplumda sevgi, erdem, hakikat ve adalet belirleyici olacaktır. Medeniyet ailesine bilgelik ve hikmet yolculuğundaki istikrarlı gayretler ile katılabiliriz ancak.
 
Bunun için her konuda olduğu gibi öncelikle eğitimde nitelik ve kaliteyi önceliyoruz. Eğitim sistemimizin teknoloji ekseninde yeni dünyanın koşulları ve toplumsal beklentiler doğrultusunda modern ölçütlere kavuşturulmasını, ezbercilikten uzak, insanı merkeze alan, öğrenmeyi sevdiren, bilginin üretilmesini ve kullanılmasını öğreten, eğitim politikalarını, araç ve yöntemlerini bilimsel akıl ile sürdürmeyi amaçlayan çalışmaları hedefliyoruz.
Çocuklarımızı ve gençlerimizi özgüveni gelişmiş, bilgi ve teknoloji üretebilen, modern iletişim dilini içselleştirmiş, ahlaki değerlere duyarlı, yaradılmışı yaradandan ötürü seven, bağımsız düşünebilen, tarih ve toplum karşısında sorumluluk alabilmiş, doğaya karşı duyarlı fertler olarak yarınlara hazırlamak milletimizi ve ülkemizi daha güçlü kılacaktır.
 
Bu süreçte en büyük görev birer rol model ve numune-i timsal olarak öğretmenlerimize düşmektedir. Hamdolsun öğretmenlerimiz karşılaştıkları türlü sıkıntılara rağmen yüksek meslek bilinci ve insan sevgisi ile görevlerini en güzel şekilde yapmaya çalışmaktadırlar. Bu kutsal mesleğe gönülden bağlanmış ve bütün yeteneklerini yarının ‘iyi insanları’ için seferber eden öğretmenlerimize de şükranlarımı sunuyorum.
Bu duygularla; 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, ailelerimiz ve tüm eğitim camiası adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, bilginin hakim olduğu bir toplum dileklerimle ‘İlköğretim Haftası’nı kutluyor, başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-