Servi yolu tamamlandı
Aşırı viraj ve dar yolları nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlandığı Genç İlçesi’ne bağlı Servi Köyü, yeni yola kavuştu. Yeni proje sayesinde yaklaşık 10 kilometre kısalan yolda incelemelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, yapılan hizmette emeği geçenlere teşekkür etti.
Servi yolu tamamlandı

Servi bölgesinin yıllarca büyük sıkıntılar yaşadığı 33 kilometrelik Servi yolu, Genç-Diyarbakır karayolu yol ayrımından itibaren gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde 9,5 kilometre kısalarak uzunluğu 23,5 kilometreye düştü. Bölge ekonomisine de ciddi katkılar sağlayacağı düşünülen Servi yolunda incelemelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler ve beraberindekiler ile Köy Muhtarı Mensur Kalan, yetkililerden bilgi aldı.

 

Köy yolundan dolayı yıllarca büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirten Servi Köyü Muhtarı Mensur Kalan, gerçekleşen hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirip şunları söyledi: “Bölgemiz yıllarca imkânsızlıklar içinde büyük zorluklar yaşadı. 402 keskin viraja sahip olan bu yol tabiri caizse adeta vatandaşları hasta ediyordu. Şükürler olsun ki bugün mesafesi kısaltılmış, virajlardan arındırılmış ve seyahat keyfi veren bir yolumuz oldu. Bu konuda emeği geçen tüm değerli yetkililerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Servi bölgesine yapılan yeni yolun bölge ekonomisine ciddi katkılar sunacağını ifade eden Güler yeni yolun hizmete girmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyledi.

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-