"Günümüz Türkiye’si çok yönlü bir kuşatılmışlık yaşıyor"
Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Ahilik Haftası İl Kutlama Komitesi, Vali Ali Mantı’yı makamında ziyaret etti.

 Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Ahilik Haftası İl Kutlama Komitesi, Ali Mantı’yı makamında ziyaret etti. Vali Mantı’ya çiçek takdim eden komite üyeleri, hafta boyunca yapacakları etkinlikler hakkında Mantı’ya bilgi verdi.

Komite üyeleri ile sohbet eden Vali Mantı, ‘Esnaflık ve ticaret ahlakı noktasında kadimden  gelen kültürel zenginliklerimiz ve evrensel değerlerimiz var. Ahi Evran'dan gelen bakış ve davranış formu diğer büyüklerimizin katkıları ile bu alanda değerli örneklere dönüşmüştür. Bu münasebetle Somuncu Baba gibi değerlerimizi de rahmetle anıyorum.’ İfadelarini kullandı.

 Konuşmasına devam eden Mantı: ‘Günümüz Türkiye’si çok yönlü bir kuşatılmışlık yaşıyor. Bu kuşatılmışlığın önemli bir kısmını da ekonomi oluşturuyor. Dolayısıyla esnafımız farklı sıkıntılar yaşıyor. Hükümetimiz bu konuda ciddi tedbirler alıyor. Esnafımızın ve sanatkarımızın yanında durarak bu zor günleri aşmak için çeşitli düzenlemeler yapıyor. İnşallah devlet ve millet el ele bu sorunları da aşacağız.’ Dedi.

 Ahilik Teşkilatının geçmişte olduğu gibi günümüzde de milli ve manevi değerleri muhafaza etmeye ve gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğini belirten Vali Mantı, tüm esnaf ve sanatkârların Ahilik Haftasını kutladı.

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-