Yangın ve kurtarma tatbikatı yapıldı
Solhan Devlet Hastanesi ve Solhan Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından, hastane çalışanlarını olası bir yangın durumuna karşı bilinçlendirmek amacıyla yangın ve kurtarma tatbikatı yapıldı.
Yangın ve kurtarma tatbikatı yapıldı

Solhan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Döger ve Sivil Savunma Amiri Serhat Bilmez koordinesinde Sivil Savunma bünyesinde gerçekleştirilen Hastane Afet Planı çerçevesinde yıllık tatbikat gerçekleştirildi. 

Hastanedeki yangın, deprem ve tahliye tatbikatları gerçeğini aratmadı. Tatbikat sırasında yangına ilk müdahale, hasta ve çalışanların tahliyesi, yüksek katlardan hastaların nakledilmesi gibi senaryolar uygulandı. 

Hastanede siren çalarak yangın alarmı veren itfaiye ekipleri ile birlikte temsili hastaların en kısa sürede tahliye edilmeleri sağladı. 

Bu sırada hastanede çıkan temsili yangından dolayı yüksek katlarda mahsur kalan sağlık personelleri ve hastalar itfaiye ekipleri tarafından kurtarma aracının merdivenleri ile kurtarıldı. 

Yangın anında nasıl hareket edeceklerini uygulamalı bir şekilde gösteren ekipler; söndürme, kurtarma, koruma ve ilkyardım konularında da hastane personellerine bilgiler verdiler. Son olarak yangın tüpleri ve tüplerin nasıl kullanılacağını uygulamalı olarak anlatan ekipler, personellere uygulama yaptırarak alevlere hangi yönden müdahale edeceklerini gösterdiler. 

Yapılan tatbikat, herhangi bir sorun yaşanmadan sona erdi.

Kategori: Solhan
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-