İHH'dan öğrencilere kırtasiye yardımı
İnsani Yardım Derneği (İHH) Solhan Şubesi, toplamda 350 ihtiyaç sahibi öğrenciye kırtasiye ve sınava hazırlık kitapları desteğinde bulundu.
İHH'dan öğrencilere kırtasiye yardımı

İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, yardıma muhtaç ihtiyaç sahibi 200 ilk ve ortaokul öğrencisine kırtasiye yardımı ve 150 lise ve ortaokul öğrencisine sınava hazırlık kitapları desteğinde bulunduğunu açıkladı. 

Kırtasiye ve sınava hazırlık kitapları yardımı ile ilgili bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, ihtiyaç sahibi öğrencilere bakmanın bir sorumluluk olduğunu ve bu sorumluluk gereği ihtiyaç duyulan her alanda üzerlerine düşeni inançları gereği yapma gayretinde olduklarını belirtti. 

Bütün etkinliklere Solhan halkının ciddi manada teveccüh gösterdiğini ifade eden Tunç,” Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla ihtiyaç sahibi 200 ilk ve ortaokul öğrencisine kırtasiye malzemesi ve 150 lise ve ortaokul öğrencisine sınava hazırlık kitaplarından oluşan paketleri ulaştırdık. Solhan merkez ve köylerdeki öğrencilerimizin yüzünü güldürmek ve onlara destek olmak istedik. Ana okuldan liseye kadar farklı yaş gruplarında farklı içeriklerden oluşan kırtasiye paketleri hazırladık. Kırtasiye yardımlarını okul idarecilerine teslim ettik.  Kendi öğrencilerine uygun bir zaman ve mekanda kırtasiye paketlerini takdim edecekler. Bu anlamda duyarlı okul idarecilerine teşekkür ediyoruz. Farklı içerikten oluşan kırtasiye paketlerinin hazırlanmasında katkı sunan tüm hayırseverlerden Allah razı olsun.”dedi.

Kategori: Solhan
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-