'Af olacaksa, adilce olmalı'
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş Karlıova İlçe Teşkilatı ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu.
'Af olacaksa, adilce olmalı'

Partisinin Karlıova ilçe teşkilatını ziyaret eden HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Ziyarette son günlerde gündeme gelen af konusuna değinen Açıkbaş, “Herkes affı konuşuyor, affı tartışıyor. Ama hiç kimse 28 Şubat FETÖ mağdurlarını konuşmuyor. Uzun yıllar devlet içinde yapılanan ve hemen hemen tüm iktidarlar tarafından farklı gerekçelerle desteklenen FETÖ, sızdığı emniyet, ordu ve yargı gibi kurumların imkân ve gücünü kullanarak kendine rakip gördüğü camia ve yapıları yok etme yoluna gitti. 28 Şubat mağdurları FETÖ’cü hâkim ve savcıların adil olmayan gerekçeler ile kurduğu kumpaslar sonucu içerde hükümlü bulunmaktadırlar. 28 Şubat mağdurlarının af kapsamına alınmaması büyük bir yanlışlıktır. Bizler hükümetten ayrıcalık veya af talebinde bulunmuyoruz, sadece yeniden yargılama ve adalet bekliyoruz. Eğer bir düzenleme olacaksa bu insanlar da unutulmamalı.” Şeklinde konuştu.

Ayrıca daha önce de Parti Genel Merkezi’nin yaptığı açıklamayı hatırlatan Açıkbaş, “Devlet ancak kendisine karşı işlenen suçları af edebilir bunun dışında kalan suçlar kişiye ve şahıslara karşı yapılmıştır. Burada hak devletin değil kişinin veya şahısların hakkıdır. Dolayısıyla devlet ceza ve adalet merkezi konumundadır. Aksi takdirde bu durum adil olmayan sonuçlar doğurabilir ve halk içinde bir karmaşıklığa sebep olabilir.” İfadelerine yer verdi.

Kategori: Karlıova
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-