Halk eğitim merkezinde büyük başarı
Solhan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) için açtığı Kurslarda 30 öğrenci çeşitli üniversitelere yerleşti.
Halk eğitim merkezinde büyük başarı

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2017/2018 yılında Destekleme ve Yetiştirme kursları kapsamında Solhan'da lise mezunlarına yönelik açılan hazırlık kursuna katılan 74 öğrencinin 30’u üniversiteye yerleşti. 

YKS’deki başarıya değinen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhtesim Tunç,“2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı kurumumuz bünyesinde açılan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) kursuna kaydı olan öğrencimizden 30´u Üniversitelerin çeşitli bölümlerini kazanarak bizleri onurlandırdılar.

“ÖSYS Başarı Geleneğimiz Devam Etti.”

2017/2018 yılında Destekleme ve Yetiştirme kursları kapsamında İlçemizde lise mezunlarına yönelik sayısal ve eşit ağırlık alanlarında 2 tane ÖSYS hazırlık kursu açıldı. Ekim 2017 - Haziran 2018 tarihleri arasında Üniversite sınavlarına hazırlık kapsamında kurumumuza başvuruda bulanan 74 öğrencimize Solhan Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim okulunda hafta sonları kurs açıldı.

“Bu Başarı Hepimizin”

Geride bıraktığımız 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Solhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak açtığımız ÖSYS sınavlarına hazırlık kurslarında önemli bir başarı elde ettik. Kursa yazılan 74 kursiyerden 30 kişi sene sonunda başarı göstererek çeşitli üniversitelere yerleştiler. 2017-2018 öğretim yılında Solhan Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim okulunda hafta sonları sayısal ve eşit ağırlık alanlarında birer sınıf TYT ve AYT kursları açtık. Açılan kurslarda ilçemizdeki okullarda görev yapan tecrübeli kadrolu öğretmenlerin görev aldığı kurslarımıza sene sonuna kadar 50 öğrenci devam etti. Uzun ve yorucu bir maraton boyunca büyük emek sarf eden öğrencilerimizden 30 kişi çeşitli üniversitelere yerleşerek bizi gururlandırdılar. Bu sonuçla kurslarımızda yüzde 60 başarı sağlanmış oldu.

“Kurslarımız Bu Yıl Da Açılmaya Devam Edecektir.”

2018-2019 eğitim öğretim yılında da lise mezunu öğrencilerimize yönelik kurslar açılmaya devam edilecektir. Başvuruların alındığı yeni sistem ÖSYS sınavlarına hazırlık kurslarımız 6 Ekim 2018 tarihinde başlayacaktır. Lise mezunu öğrencilerimiz kimlik fotokopisi ve diploma fotokopisi ile başvuru yapabileceklerdir. Kurslarımız ücretsiz açılacak olup kursiyerlerimizden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.”dedi.

Kaynak: Solhan Haber

Kategori: Solhan
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-