İki yeni laboratuvarın açılışı yapıldı
BÜ Rektörü İbrahim Çapak, Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulan İş Sağlığı ve Güvenliği ile Hemşirelik Bölümü Öğrenci Uygulama ve Araştırma Laboratuvarlarının açılışını gerçekleştirdi.
İki yeni laboratuvarın açılışı yapıldı

Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde iki yeni laboratuvarın açılışı yapıldı. Fakülte binasına yer alan her iki laboratuvarın açılışı; Rektör  İbrahim Çapak, Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Solmaz tarafından yapıldı. Fakültedeki Öğretim Üyeleri ve idari personelin de katıldığı açılış töreninde konuşan Çapak, Bingöl Üniversitesi’nin her geçen gün daha geliştiğini belirterek, “Üniversitemizin standartlarını yükseltmek ve eğitim kalitesini arttırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Açılışını yaptığımız her iki laboratuvarımız Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerimize çok şey katacaktır. Üniversite olarak uygulamalı eğitime büyük önem veriyoruz. Öğrencilerimiz, burada görecekleri eğitimle sağlık sektörüne daha hazır halde geçiş yapıp sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak önemli birer elemanı olacaklardır. Her iki laboratuvarımız da öğrencilerimize ve üniversitemize hayırlı olsun” dedi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Solmaz ise özellikle sağlık alanında verilen eğitimde uygulama alanlarının oluşturulmasının hayati önem taşıdığını belirttiğini ifade ederek; iki önemli bölümün öğrenci uygulama laboratuvarlarının kurulmasında desteklerinden ötürü İbrahim Çapak’a teşekkür etti. 

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-