Spor güvenlik kurulu toplantısı yapıldı
‘İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı’ Bingöl Valisi Ali Mantı Başkanlığında; valilik toplantı salonunda yapıldı.
Spor güvenlik kurulu toplantısı yapıldı

 Toplantıda ‘Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi’ konulu kanun kapsamında alınacak emniyet ve güvenlik tedbirleri görüşüldü. 2018-2019 Sezonu içerisinde Bingöl Şehir Stadyumu başta olmak üzere diğer spor tesislerinde yapılacak olan müsabakalar ile ilgili emniyet ve güvenlik tedbirlerinin görüşülmesi, Bingöl ili takımlarının 2018-2019 sezonunda BAL Liginde mücadele edeceklerin Özel Güvenlik Personeli hususunun görüşülmesi, İlimize bağlı Güveçli Köyü ve Yenimahalle Çamlık Sentetik sahalarının kırsal alana yakın olmasından dolayı Amatör Spor Kulüpler Federasyonunun talebi üzerine bahse konu sentetik sahalarda müsabaka oynanması için gerekli görüşlerin sağlanması ile öneri ve talepler görüşüldü.

 Toplantıda Vali Mantı, 2018-2019 Sezonunda BAL Liginde mücadele edecek olan ilimiz takımlarından 12 Bingölspor ve Karlıova Yıldırımspor’a başarılar diledi. 

 Toplantıya Vali Mantı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Yusuf Gemici, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Jandarma Komutanı Albay Mevlüt Dirim, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, İl Sağlık Müdürü M. Emin Gündoğdu, Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Temsilcileri ve Spor Kulüpleri temsilcileri katıldı.

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-