4 Milyar 163 milyon yatırım yapıldı
Bingöl Valisi Ali Mantı başkanlığında, 2018 yılı 4’üncü dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda 2018 yılında Bingöl’e 4 Milyar 163 Milyon TL yatırım yapıldığı belirtildi.
4 Milyar 163 milyon yatırım yapıldı

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda 2018 yılına ait yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının ilimizde gerçekleştirdiği projelerin değerlendirmesinin yanı sıra henüz proje aşamasında olan yatırımların uygulanacağı bölgelere olan katkısı hususunda istişarelerde bulunularak Koordinasyon Kurulunun karar almasını gerektirecek teklifler görüşüldü.

4 Milyar 163 milyon yatırım yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Bingöl’de 4 Milyar 163 Milyon 700 Bin 261 lira değerinde 548 proje ile yatırım yapıldı. Yatırımlarda en yüksek pay Ulaştırmaya ayrıldı.

Yatırımlarımız hızla devam ediyor

Koordinasyon kurulu toplantısına başkanlık eden Bingöl Valisi Ali Matı, “Yatırımlarımız hızla devam ediyor. Bingöl’deki yatırımlar hız kesmeden devam ediyor” dedi. Vali Mantı, “Tüm kamu kurum ve kuruluşları karşılıklı işbirliği içerisinde olmak üzere ve birbirlerine hukuk çerçevesinde herhangi bir engel ve problem çıkarmadan işlerini yapıyor. Başta Kamu kurum ve kuruluşlarımız olmak üzere tüm meslek ve bölge kuruluşlarımız görevini yerine getiriyor. İnşallah bu samimiyet ve gayretle hukuki sınırlar içerisinde görevimizi hızlı, etkin ve verimli bir şekilde yapmaya devam edeceğiz. Taleplerimizi tasarruf tedbirleri çerçevesinde belirleyelim. Talep listemiz önceliklere göre belirlenmelidir. Ülkenin imkânlarını hiç kimse fütursuzca kullanmamalıdır. Kurum amirlerimiz ve yetkililerden tasarruf tedbirlerine azami riayet etmelerini istiyorum.

 Devletin temeli hukuk, hukukun temeli güvendir. Hepimiz bu devletin bir parçasıyız. Devlete çalışıyoruz dolayısıyla millete çalışıyoruz. Kimse kamusal kaprise kapılmadan elindeki imkân ve kabiliyetler neyse bunları kullanılacak. Kullandığımız imkânlar toplumun imkânı. Nihayetinde sunacağımız hizmetler toplumun imkânı. Topluma yapılan hizmetler. Kesinlikle hukuki ve ahlaki sınırları taşmadan görevimizi en iyi şekilde yapacağız. Önemli olan devletin bize verdiği sorumlulukları dürüstlük içerisinde etik ve hukuk kuralları içerisinde yerine getirmektir. Unutmayalım ki, çok bağıran haklı değildir; adam gibi işini yapan haklıdır” dedi.

Toplantı daha sonra yatırımcı Kamu Kurumlarının Bölge ve İl Müdürleri tarafından İlimizde devam eden ve yapılması planlanan yatırımlarla ilgili sunumları, akabinde de sorun ve ihtiyaçlarla ilgili konuların görüşülmesi ile devam etti.

Toplantıya Vali Ali Mantı’nın yanı sıra, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Vali Yardımcısı Yusuf Gemici, Vali Yrd. V. Ali İhsan Başak, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, STK Temsilcileri, meslek odaları başkanları ile yatırımcı kamu kurumlarının bölge ve il müdürleri katıldı.

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-