Bu yoldan geçmek yürek ister!
Genç ilçesine bağlı Yazkonağı Köy yolunun yıllarca bozuk olduğunu ifade eden köylüler, bozulan yolun bazı noktalarının tehlike arz ettiğini belirtip yolun bir an evvel yapılmasını talep ettiler.
Bu yoldan geçmek yürek ister!

Yazkonağı köyü sakinleri, sosyal medya hesapları üzerinden mülki amirlere ve siyasilere bozuk ve bakımsız olan köy yolların yapılması için çağrıda bulundu. Köylüler, hasta ve yatalak vatandaşların da bulunduğu köyde olası aksi bir durumda ciddi sorunların oluşabileceğinden endişe duyduklarını ifade ettiler.

Yıllarca seçim dönemlerinde köy yolunu seçim malzemesi yapıldığını iddia eden bölge halkı, yolla ilgili bir gelişmenin yaşanmadığını ifade etti.

Bir gurup köylünün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, köyde hasta ve engelli hastalar olduğuna dikkat çekilip mevcut sorunun bir an evvel giderilmesinin beklendiği ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Genç ilçesine bağlı Yazkonağı Köyü'nün yıllardan beri yolları daha da kötü hale dönüşüyor. Her seçim döneminde Bingöllü siyasiler yollarımızı seçim malzemesi yapıp, oylarını almak için büyük çaba içerisine giriyor. Ancak seçimden sonra da hiç bir müdahalede bulunulmuyor. Köylülerimiz her defasında köye gidişlerinde yolların kötü ve bakımsız olmasından dolayı defalarca kazalarına ve yolda kalmalarına şahitlik ettik. Ayrıca köyümüzde özürlü, yatalak hastalarımız bulunmaktadır. Bu kardeşlerimize acil durumlarda hiçbir müdahalede bulunulmaz.”

Açıklama, yetkililere yapılan bir çağrı ile son bulurken, çağrıda şu ifadelere yer verildi: “Buradan Bingöllü mülki amirlere ve milletin vekillerine seslenmek istiyoruz: Bir an önce, acil bir şekilde köyümüzün yolları için girişimlerde bulunup, müdahale edin. Bu iş büyük bir vebaldir. Bu işin neticesi de sandığa yansıyacaktır. Tüm köylülerimiz yolların en kalitelisini hak ediyor.”


Kategori: Genç
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-