Ak Parti'de ilk aday adayı belli oldu
AK Parti’de aday adaylığı süreci 5 Kasım tarihi itibariyle başladı. Aday adaylığı başvurusunda bulunan ilk isim Selahattin Erdem oldu.
Ak Parti'de ilk aday adayı belli oldu

AK Parti İl binasında başvuru dosyasını İl başkanı  Hanifi Güler’e teslim eden Selahattin Erdem, marka şehirler silsilesine Bingöl’ü de dahil etmek için kolları sıvadıklarını söyledi.

Erdem, “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinin öncelikle ilimize, ülkemize ve tüm Alemi İslam’a hayırlara vesile olmasını diliyorum.

2002 yılından günümüze Alemi İslam’ın, dünya mazlumlarının umudu, yeni Türkiye’nin kurucusu liderimiz, partimizin genel başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davam dediği, davaya bir kul babında gözünü diktiği ufka katkıda bulunmak için burada toplanmış bulunmaktayız. 30 yıllık devlet tecrübemi, siyasetin içinde bulunmamız, partimizle olan gönül bağımız, gerek kamuoyunun ve gerekse parti içindeki kardeşlerimizin yoğun istek ve destekleriyle ilimize hizmet etmek, davamıza nefer olmak adına aday adayı olmaya karar vermiş bulunmaktayım.

Hayatımın büyük bir dönemini, mahalli idarelerin büyük kolu olan özel idarenin genel sekreterlik dahil birçok kademesinde, gerek il merkezi ve 7 ilçemizde yürüttüğümüz hizmetleri, edindiğimiz tecrübeleri belediye hizmetlerine taşımak için Bingöl’ün gereksinimlerine yönelik olarak hazırladığımız projeleri ilerleyen süreçte siz değerli hemşehrilerimle ve kamuoyuna paylaşacağım.

2002-2018 yılları arasında gerçekten AK Parti, tüm Türkiye’de olduğu ilimizde de güzel hizmetler yapmıştır. Bingöl 16 yılda kat be kat büyümüştür. Bingöl’e taş üzerine taş koyan başta bakanımız, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Dr. Cevdet Yılmaz Bey, yine milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek, İl Başkanımız Mehmet Hanifi Güler Bey, geçmiş dönem belediye başkanlarımız, belediye ve il genel meclis üyelerimiz, başarının kahramanları olan yine partimizin merkez, ilçe, gençlik kolları ve kadın kollarından Allah razı olsun.

Belediye başkanlığına aday adayı olurken, halkımızın, ilimizin kanaat önderlerine, siyasi büyüklerimize, kamuoyuna ve özellikle ilimizin temel sorunlarını gözönüne alarak aday adayı olmaya karar verdim. Millete hizmet yolunda bu kutlu yürüyüşe katılarak marka şehirler silsilesine ilimizi de dahil etmek için kolları sıvadık.

Aday adaylığımızın olumlu karşılanıp karşılanmaması konusunda hiçbir geri adım atmadan partimizin yanındayız” dedi.

Kategori: Siyaset
7 ay önce

Allah yar ve yardımcın olsun sn selahattin erdem

YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-