Ağırbaş'tan kumpas davasına tepki
Yargıtay’ın, FETÖ tarafından kurulan kumpas davasında HÜDA PAR Genel Başkan yardımcılarıdan ve 25. Dönem Bingöl Milletvekili Adayı Said Şahin, M. Bahattin Temel, Fikret Gültekin‘in cezalarının onanmasına tepki gösteren HÜDA-PAR Genç ilçe Başkanı idris Ağırbaş yazılı açıklama yaptı.
Ağırbaş'tan kumpas davasına tepki

HÜDA PAR Genç ilçe Başkanı İdris Ağırbaş, HÜDA PAR Genel Başkan yardımcılarıdan ve 25. Dönem Bingöl Milletvekili Adayı Said Şahin, M. Bahattin Temel, Fikret Gültekin‘in cezalarının onanmasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Dosyayı oluşturan emniyet-savcı ayağının ve hakların da ceza veren yerel mahkemenin tüm üyelerinin sonradan FETÖ'den ihraç edildiği ve cezalandırıldığı, bazılarının da yurt dışına çıktığı tescillenmiş bir gerçek. Bu gerçeği bir kenara bırakarak dosyanın içeriğinden bahsetmek istiyoruz. Yüzlerce sayfadan oluşan dosyanın bütün içeriği; yasal dernek, gazete faaliyetleri ve ticari faaliyetler ile bunlara dair telefon görüşmelerinden oluşuyor. Bunlardan bir şey çıkmayacağını bildikleri için, dosyayı iki uyduruk gerekçe üzerine temellendirdiler. Dosyalarının uyduruk deliller üzerine, o dönem hükümetin müttefiki olan FETÖ oluşturmuş olsa da, sonradan dosyayı ele alıp ceza veren ve bugün dosyaları onaylayan yargı mensuplarının FETÖ'cü olmadıkları aşikâr. Bunlar ya hükümetin adamları ya da hükümetin yeni müttefikleri olan milliyetçi veya ulusalcı Kemalistlerdir. Milliyetçi ve ulusalcı Kemalistlerin emniyette, orduda ve yargıda FETÖ'den boşalan yerlere yerleştiği de malum. Bunun, eski derin devletin ve yeni bir darbenin döşenen kilometre taşları olduğunu anlatmaya çalıştık, ama nafile! Tıpkı FETÖ tehlikesini anlatamadığımız gibi. Ceza alınan dosyayı kimler oluşturdu ve kimler onaylamış olursa olsun, sorumlu hükümettir. Bir partinin üst düzey yöneticilerine yaşatılan bu adaletsizliği, hükümet isteseydi çok kolay önleyebilirdi ve bu zulme engel olabilirdi.”

Ağırbaş sözlerine şöyle devam etti: “Aralarında 25. Dönem Milletvekili Bingöl Adayımız Sait Şahin’inde bulunduğu dosya beklenmedik ve anlamsız bir şekilde onaylandı. Elbette yargıtay’ın bu kararı insanlık vicdanında yok hükmündedir. Gerekçesi bile yapılmayan bu karar memleketi hukuki alanda lekeleyen bir karardır. Yetkiyi elinde bulunduranlara sesleniyoruz Adalet terazisi şahıslar için kurulamaz. Ancak hakkı ayakta tutmak için kurulur. Yargılayan ile yargılanan aynı cezaevine mahkûm edilmek isteniyorsa ters giden bir şeyler var demektir. Her defasında yargının bağımsızlığından bahseden iktidar bu tür kadim FETÖ kumpaslarının ya farkında değil yada birilerinin işine yarayacak kırmızı kapaklı FETÖ kumpas dosyaları hala yerine göre kullanılmakta. Yeni Türkiye’de HÜDA PAR’ın müspet muhalefet sesini susturmak mı istiyorlar! Bilinmeli ki HÜDA PAR kimden gelirse gelsin doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye ve doğrunun yanında olmaya devam edecektir."

Kategori: Genç
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-