"Problemleri randevuya takılmadan aktarabileceksiniz"
Muhtarlarla Buluşma programı kapsamında merkez ilçe mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelen Bingöl Valisi Kadir Ekinci, "Bir probleminiz varsa bunu çok kolaylıkla bana, randevuya takılmadan hızlı bir şekilde aktarma fırsatı bulacaksınız" dedi.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, muhtarlarla Buluşma programı kapsamında merkez ilçe mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi. Tanışma faslının ardından açıklamalarda bulunan Vali Ekinci, Cumhurbaşkanlığı sistemine değindi. 

Vali Ekinci açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İl valisi olarak bizim çalışma usulümüz, vatandaş odaklı, vatandaşa hizmeti birinci derecede götürmeyi amaçlayan bir modeldir. Bu model malumunuz olduğu üzere yeni gelişen Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi dahilinde uygulanması gereken hatta birçok yerde uygulanan bir sistemdir. Biz, vatandaşla hemhal olmak, onlarla gönül birlikteliği kurmak ve buradan doğacak güç ile birlikte bu alana yansıtmak. İşin açıkçası, yapılacak hizmetlerin makamda planlanıp yerelin ihtiyacına uygun mu değil mi. Bakılmadan alana uygulanması yada vatandaşa affedersiniz ama bir sömürge valisiymiş gibi il müdürlerimizin de küçük kralcıklarmış gibi üsten bir bakış açısıyla muamelesini tam anlamıyla reddeden bunun tam tersi, vatandaşa hizmeti cana minnet bilen bir şuurla hareket eden bir yönetim modelidir”

Açıklamasını sürdüren Vali Ekinci, “Dolayısıyla bu modelin pratikteki uygulaması, muhtarlarımızla iç içe olmaktır, vatandaşlarımızla iç içe olmaktır. Sorunları yerinde tespit edip ve bu sorunları olabildiğince hızlı yapmak gayreti içinde olmaktır. Bunun için sık sık bir araya geleceğiz. İle dayalı, mahallenize dayalı bir probleminiz varsa bunu çok kolaylıkla bana, vali yardımcılarımıza il müdürlerimize birebir, randevuya takılmadan hızlı bir şekilde aktarma fırsatı bulacaksınız” dedi. Toplantı karşılıklı görüşmelerin ardından sona erdi.

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-