Hırsızlar binaların su ve kalorifer tesisatlarını çaldı
Bingöl'de kentsel dönüşüm için boşaltılan binalara giren hırsızların; kalorifer, elektrik ve su tesisatlarını yerinden sökerek çaldığı belirtildi.
Hırsızlar binaların su ve kalorifer tesisatlarını çaldı

Eski olduğu için kentsel dönüşüm kapsamında boşaltılan binalara giren kimliği belirsiz kişilerin, kalorifer, elektrik ve su tesisatlarını yerinden sökerek çaldıkları belirtildi.

Bingöl Merkez Saray Mahallesi Tepebaşı Caddesinde bulunan ve Saray Yapı Kooperatif evleri olarak bilinen ve kentsel dönüşüm kapsamına giren bu alandaki binalar, sahipleri tarafından boşaltıldı.

Mahalledeki evlerin boşaltılmasını fırsat bilen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından evlerin içinde bulunan su, kalorifer ve elektrik tesisatları yerinden sökülerek çalındığı belirtildi.

"Boşaltılan evlerde tesisat adına ne varsa hepsi çalındı"

Hırsızlığın yaşandığı evlerin sahiplerinden M. Zeki Aşkın, bir süredir boşalttıkları evlerinin içinde olan kalorifer, su ve elektrik tesisatlarının çalındığını tespit ettiklerini belirtti.

Aşkın, "Bir süre önce, Merkez Saray Mahallesi Tepebaşı Caddesinde bulunan ve Saray Yapı Kooperatif evleri olarak bilinen binalarda bulunan evlerimiz kentsel dönüşüm kapsamına alındı. Evlerimiz eski olması nedeniyle boşalttık. Yeniden yapılması için belediye ve müttehitlerle görüşmelerimiz devam ederken, evlerin boş olduğunu fırsat bilen hırsızlar içeriye girerek tesisat adına ne varsa hepsini alıp çalmışlar. Biz de durumu polise bildirdik. Soruşturma devam ediyor." dedi. (Nihat Kanat-İLKHA)


Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-