Başhekim Ekin, Kariyer Günleri'nin konuğu oldu
Bingöl TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu tarafından düzenlenen Kariyer Günleri'nde her hafta farklı mesleklerden alanında uzman kişiler davet edilerek öğrencilere meslekler tanıtılıyor. Bu hafta Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.Ali Ekin'in katıldığı seminerde öğrencilere doktorluk mesleği anlatıldı.
Başhekim Ekin, Kariyer Günleri'nin konuğu oldu

Bingöl TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu tarafından düzenlenen Kariyer Günleri'nde her hafta farklı mesleklerden alanında başarılı ve tanınmış kişililer aracılığıyla öğrencilere meslekler tanıtılıyor. Bu hafta İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesini dereceyle bitiren Bingöl Devlet Hastanesi  Başhekimi Uz.Dr.Ali Ekin, verdiği seminerde sağlık sektörü, hekimlik ve tıp ile ilgili bilgiler vererek, öğrencilerin meslek seçiminde dikkat etmeleri gereken hususlara dikkat çekti.

Ekin yaptığı konuşmadaşunları söyledi: ”İlk defa ortaokul düzeyinde kariyer günlerine katılıyorum. Daha önce üniversiteye hazırlanan öğrencilere seminer verdik. Öğrencilerin gözlerindeki heyecan ve istek beni çok memnun etti. Bu yaşta bu farkındalığın oluşmasını sağlayan ve öğrencilerle bizleri buluşturma imkânını sağlayan okul idaresine, öğrenciler üzerinde büyük bir emeği olan bütün öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”  

Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-