Advert
Engin'den "Dünya Engelliler Günü" mesajı
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle yazılı bir açıklama yaptı.
Engin'den

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Engin’in yayınladığı mesajda şu ifadeler yer aldı: “Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatla bütünleşmesi, hayat standartlarının yükseltilmesi çağdaş toplum olmanın gerekliliğidir. Bu doğrultuda engellilerin yaşam sevincini kaybetmeden sosyal hayatta aktif, üretken bir rol alması hepimizin sorumluğundadır. Engelli olmanın hiç kimsenin isteyerek ya da bilerek tercih ettiği bir durum olmadığını aklımızdan çıkarmamız gerekiyor. Onlara fırsat verildiği takdirde diğer insanlar kadar başarılı ve üretken olduklarını birçok örnekte görmekteyiz.

Unutulmamalıdır ki asıl engelliler, karşılarına çıkan engeli aşamayanlardır. Hayatı paylaşmak için herhangi bir engel yoktur. Bu noktada eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon gibi ihtiyaçlarınızın farkındayız. Sizlerin toplumumuzun rahmet kaynağısınız. Bu farkındalıkla sizler için ülkemizin tüm fertlerinin bilinçlendirilmesi önceliklerimiz arasındadır. Bu noktada Halk Eğitim Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezi ve Özel Eğitim Uygulama Okulumuzla hem annelere hem de engelli çocuklarımıza hizmetler vermekteyiz. Ayrıca özel öğrencilerimiz Taşımalı eğitim kapsamında eğitim gördüğü okullara taşınmaktadır.

Engelli öğrencilerle birlikte engelli vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak, yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almanın, hem mesleki hem de insanlık görevi olduğunu vurgulayan Engin, “Amacımız onların başkalarına gereksinim duymadan yaşamını sürdüren, kendine yeten, üretken bireyler haline gelmesidir. Engelli vatandaşların karşılaştıkları sorunlar konusunda toplumumuzun gereken hassasiyeti göstereceğine inancım sonsuzdur. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, her vatandaşımızın eğitim hakkının olduğu ilkesinden yola çıkarak, engelli öğrencilerimizin eğitim ve öğretim faaliyetlerinin en iyi şekilde yürütülmesi için gereken tüm çabayı göstermekteyiz. Engelli öğrencilerimizin yeterlilikleri ve yapabildikleriyle değerlendirilebilmeleri ve kendilerini toplum içinde ifade edebilmelerine yönelik adımları atabilmelerinin onların mutluluğu için temel koşul olduğunun bilincindeyiz.

Adımlarımızın şeklinin bir önemi yok, önemli olan, yürüyerek kalpten kalbe giden sevgi köprüsünü geçebilmektir. 3 Aralık tarihi; duyarlılığa, Engelli vatandaşlarımızın da aramızda olacağı engelsiz bir dünya ile bu konudaki bilinç ve hassasiyetin daha da artması ümidiyle tüm Engelli öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Gününü kutlar, kendilerine ve ailelerine sağlık ve mutluluklarla beraber; nice engelsiz yaşamlar dilerim.”

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-