Genç’te yeni trafo merkezi kurulacak
Genç’te yeni trafo merkezi kurulacak
Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından Genç ilçe merkezinde yeni bir trafo merkezinin acele kamulaştırılacağını duyurdu.
Genç’te yeni trafo merkezi kurulacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, 2017-2018 yılları döneminde Genç, Solhan ve Karlıova’ya 15 milyon lira yatırım yapıldığını ve yatırım çalışmalarının sürdüğünü, Genç ilçesi besleyen ana hattın yaklaşık 10 km yer altına alındığını söylemişti. Cansız ayrıca, Bingöl ve ilçelerin enerji nakli ile ilgili yatırım ve projeleri bizzat takip edeceğini belirtmişti. Toplantının ardından bir ay geçmeden Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü, Genç ilçe merkezinde yeni bir trafo merkezinin inşası için harekete geçti.

28 Kasım 2018 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’de, “Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü’ne ait ‘154 KV Genç Trafo Merkezi Projesi’ kapsamında ekli haritada gösterilen sahaya isabet eden taşınmazların adı geçen Genel Müdürlük tarafından acele kamulaştırılmasına 2942 sayılı kamulaştırma kanunun 27’inci madde gereğince karar verilmiştir” denildi.

 Resmi Gazete’de yayımlanan acele kamulaştırmanın hangi bölgeye yapılacağına dair net bir bilgiye ulaşılamazken, Genç’te enerji konusunda yaşanan soruna çözüm bulması beklenen yeni bir trafo merkezi inşa edilecek olması ilçe kamuoyu tarafından büyük bir memnuniyet oluşturdu.

Kategori: Genç
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-