"Yüreğimizle, aklımızla, gücümüzle bizler her zaman sizlerleyiz"
'3 Aralık Dünya Engelliler Günü' dolayısıyla engellilere yönelik düzenlenen programda konuşan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, "Yüreğimizle, aklımızla, gücümüzle bizler her zaman sizlerleyiz." dedi.

Bingöl Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engellilere yönelik program düzenlendi.

Bir kafede düzenlenen programa, Vali Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Emin Çakan, engelli dernek başkanları ve dernek üyeleri katıldı.

"Her daim engelli kardeşlerimizin yanındayız"

Kentte yürütülen hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Barakazi, Bingöl Belediyesi olarak her daim engelli bireylerin yanında olduklarını vurguladı.

Bu dönemde yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerdeki kaldırımlarda 4 bin 200 metre iz yolu yapıldığını anımsatan Barakazi, "18 parkımızı engelli kardeşlerimiz için düzenledik. Oyun grupları yerleştirerek zemin iyileştirilmeleri yaptık. Engelli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak için Kültür Parkı, Dörtyol Parkı, Bingöl Üniversitesi yolu, Karşıyaka Mahallesi ve Devlet Hastanesi Acil giriş kapısı olmak üzere 5 noktaya engelli araç şarj istasyonları kurduk. Yine engelli kardeşlerimize kira, baston, dijital ekranlı konuşan saat, araç ve gereçler noktasına destekler sağladık." dedi.

"Engelli yaşam merkezi binasının ihalesi yapıldı"

Engelli vatandaşlar için hayata geçirilecek olan Engelli Yaşam Merkezi Hizmet Binası’nın ihale sürecinin tamamlandığını ifade eden Barakazi, şunları söyledi: "Yer teslimi ve diğer işlemler tamamlandı. Yakın zamanda sözleşmesini imzalayacağız. 2019 yılı sonbahar mevsimine kadar inşasını da tamamlayarak engelli kardeşlerimizin kullanımına sunacağız. Karşıyaka Mahallesi'nde bin 500 metrekare alan üzerinde hayata geçireceğimiz projemizde; eğitim sınıfları, spor alanları, kütüphane, konferans salonları, engelsiz oyun parkı, engelsiz araç parkı, eğitmen odası, soyunma odaları, idari ve teknik servis odası ve kafeterya yer alacak.  Bingöl Belediyesi olarak her zaman sizlerin de yanında olmaya ve sizlere hizmet etmeye gayret ettik. Böylesi özel günde de sizlerle bir arada olmaktan son derece memnuniyet duyuyoruz. '3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nüzü kutluyor, sağlıklı, huzurlu yıllar geçirmenizi temenni ediyorum."

Engelli Yaşam Merkezi’nin ihale sürecinin tamamlandığını müjdeleyen Barakazi, "Fiziki ve beşeri engelleri ortadan kaldırmak, sizlerin yaşamlarını daha kolay hale getirmek için çalışıyoruz. Yüreğimizle, aklımızla, gücümüzle bizler her zaman sizlerleyiz." diye konuştu.

"Engelleri zihinlerde aşalım"

Programda konuşan Bingöl Valisi Kadir Ekinci de devletin sağladığı destek ve programlarla engelli bireylerin yaşamlarının kolaylaştırıldığını söyledi.

Ekinci, "Bunun dışında biz yine biliyoruz ki bireysel anlamda da spordan sanata, eğitimden siyasete her alanda engelli kardeşlerimiz varlıklarını ortaya koymuşlar ve hem ilimiz hem de ülkemiz adına çok özel başarılara da imza atmışladır. Dolayısıyla hayatın içinde olmak engelli ya da engelsiz ayrımı yapmaksızın bir bütün halde Bingöl’e hizmet etmek hepimizin borcudur. Onun için tüm kardeşlerimiz ile birlikte Allah’ın izniyle yeni başladığımız bu görevi her birlikte nihayete erdirene kadar görev yapmaya devam edeceğiz. Dernek temsilcisi arkadaşlarıma ilettim. Ola ki bizden talep gelmezse bile sizlerden ricamız, yapılan tüm çalışmalarda, projelerde yer alacak şekilde en azından engelli kardeşlerimiz engellerini ortadan kaldırmaya dönük projelere destek olabilirse seviniriz. Allah nasip ederse bundan sonraki süreçte hem toplumsal hem de bireysel anlamda ziyaretlerimizi devam ettireceğiz. Sizlerin sorunlarını sizlerden dinlemek en önemli ve öncelikli konumuz olacaktır. Bizler engeli zihinlerimizde aşarken, toplumsal anlamda bir engelin kalacağını zannetmiyorum. Dolayısıyla bu noktada sizlerin problemlerinin çözümü için her aşamada sizlerle birlikte olacağımızı taahhüt ediyorum. Hepinizin '3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyorum. Rabbim hepinize sağlık sıhhat versin."  (Nihat Kanat-İLKHA)


Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-