"Problemlerimizi çözmek için aracı kullanmaktan uzak duralım"
"Problemlerimizi çözmek için aracı kullanmaktan uzak duralım"
İlçe ziyaretleri kapsamında Genç ilçesinde incelemelerde bulunan Bingöl Valisi Kadir Ekinci: “Problemlerimizi çözmek için aracı kullanmaktan uzak duralım. Çünkü bizim varlık sebebimiz Bingöl halkına hizmettir. İdareciler olarak devletten aldığımız maaş karşılığında halkımıza hizmet sunmak durumundayız." dedi.

Vali Ekinci, Genç Kaymakamı H.Hüseyin Vural, Genç Belediye Başkanı M.Hadi Topraktan ve ilçe protokolü tarafından Kaymakamlık hizmet binası önünde karşılandı. Daha sonra kurum müdürleri ile birlikte kaymakamlığa geçen Vali Ekinci,  Genç Kaymakamı H. Hüseyin Vural’dan ilçe hakkında brifing aldı.

Burada yaptığı konuşmada Vali Ekinci şunları söyledi: ‘Vatandaşla teması sıklaştıracak ve onların hayatlarını kolaylaştıracak projeler üreteceğiz. Rutini devam ettirmek maharet değildir. İdarecilikteki esas maharet, var olanın üzerine sizin ne koyduğunuzdur. Sizi değerli ve anlamlı kılacak olan, rutinin dışında gördüğünüz konular ve çözmek için geliştirdiğiniz projelerdir. Rutinin sürgit devam ettiği yerde idarecilerin varlığı tartışılır. Dolayısıyla idarecilerimizden istediğimiz özellikle insanımızın hayatını kolaylaştıracak projeler üretmektir. Türkiye’nin farklı yerlerinde güzel projeler ile gündeme gelen örnekler var. Bunları incelemek ve farklı bakış açıları ile dokunulmamış alanlarda yeni sözler söylemek, yeni uygulamalar geliştirmek durumundayız.


Milletimize en iyi, en kaliteli hizmeti en hızlı şekilde üretmek dışında bir seçeneğimiz yoktur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bizlere daima vatandaş odaklı olmayı ve durmaksızın yeni hizmetler ile hayatın akışını güzelleştirmeyi gösteriyor. Bunu içselleştiremeyenin varlığı sorgulanır. İcraatımızla, gerçekleştirdiğimiz işler ile bu ülkenin kaybettiklerini yeniden kazanacağız inşallah. Vatandaş memnuniyetini esas alan sonuç odaklı çalışmalar temel prensibimiz olacaktır. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.’


Daha sonra Vali Ekinci, ilçe merkezinde esnaf ziyaretleri yaptı. Esnaf ziyaretlerinde Vali Ekinci’ye Kaymakam Vural ve Belediye Başkanı Topraktan eşlik etti. Valimiz Kadir Ekinci, program kapsamında ilçe merkezinde merhum Mehmet Can Taş’ın taziyesine katıldı; Taş ailesine başsağlığında bulundu.

Program Genç Belediye Başkanlığı ziyareti ile devam etti. Vali Ekinci, Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan’ı makamında ziyaret ederek belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.  Buradan Belediye Kültür Merkezine geçen Vali Ekinci, ‘Kıl Testere Ahşap Oymacılığı Kursu’nu ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Vali Ekinci’nin Genç İlçesi ziyaret programı Belediye Kültür Merkezinde mahalle ve köy muhtarları ile buluşma ile devam etti. Burada muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada Vali Ekinci şunları söyledi: ‘İnşallah sizlerle sık sık bir araya geleceğiz. Toplantılarımız çözüm ve sonuç odaklı olacaktır. Yaklaşık bir aydır ilimize hizmet etmeye gayret ediyoruz. Bingöllü kardeşlerimizle bir gönül köprüsü kurarak, el birliği ve güç birliği yaparak hizmetler üretmeyi hedefliyoruz. Allah, siz değerli kardeşlerimizle muhabbetimizi arttırsın. Rutin aralıklarla ilçelerimizi ziyaret edeceğiz. Sizlerle bir araya geleceğiz. Problemleri birinci ağızdan alacağız ve varsa çözüm önerilerinizi dinleyeceğiz. Bizler de bunları kayıt altına alarak kurumlarımızla görüşecek ve takip edeceğiz. Bir sonraki toplantıda da durum değerlendirmesi yapacağız. Hangi problemde ne mesafe aldık bunun hesabını vereceğiz, izahını yapacağız.


Çalışma sistemimizde randevu usulü yoktur. İstediğiniz zaman kapımızı çalabilir, sorunları paylaşabilirsiniz. Yaptığımız işlerde sonuç odaklı olacağız, verimliliği esas alacağız, süreyi de olabildiğince kısaltacağız. Vatandaşa hizmeti çok daha hızlı bir şekilde götürme gayreti içinde olacağız.  Bu yaklaşımımızın alana yansıması da inşallah sizler eliyle olacaktır. Problemlerimizi çözmek için aracı kullanmaktan uzak duralım. Çünkü bizim varlık sebebimiz Bingöl halkına hizmettir. İdareciler olarak devletten aldığımız maaş karşılığında halkımıza hizmet sunmak durumundayız.  El ele vererek bu davranışı aşalım istiyoruz. Sizlerden istediğimiz bizlerle doğrudan muhatap olmanızdır. Eleştirmekten korkmayın. İyiliklerimiz yerine eksik ve yanlışlarımızı konuşun. Bizim kültürümüzde devlete saygı vardır ama saygı ve nezaket çerçevesinde eleştirmek de saygısızlık değildir. Hepimizin yegane amacı bu millete hizmet etmektir. Millete hizmet etme yolunda kaprisli ve kompleksli kişiler karşılarında bizi bulacaktır. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.’


Program muhtarların köy ve mahalleleri ile ilgili sorun, talep ve çözüm önerilerini ifade etmeleri ile devam etti. Vali Ekinci’nin Genç İlçesi ziyaret programı Genç Cumhuriyet Başsavcı V. Mehmet Bülbül, Cumhuriyet Savcısı Salih Bal ve Asliye Ceza Sulh Hukuk Hakimi Tuba Çalışkan’ı ziyaret ile tamamlandı. 

Kategori: Genç
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-