Sular durulmuyor: Belediyeden Güler ve Arıkan'a cevap
AK Parti İl Başkanlığı ve Belediye Başkan Adayı Erdal Arıkan’ın açıklamalarına cevap veren Belediye; “Spontane geliştiği ifade edilen toplantı aksine özel olarak tertip edilmiştir. Sayın Başkanımızın davet edildiği ancak taziye dolayısıyla mazeret bildirdiği ifadesi de gerçeği yansıtmamaktadır. Dile getirilen iddialar gerçeklikten uzak, kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir.”
Sular durulmuyor: Belediyeden Güler ve Arıkan'a cevap

Bingöl Belediyesi, AK Parti İl Başkanlığı ve Belediye Başkan Adayı Erdal Arıkan’ın açıklamalarına dair yeni bir açıklamada bulundu.

Yerel basına yansıyan ifadelerin çelişkili olduğu vurgulanan açıklamada, “Yapılan basın açıklamasında arsa sahiplerine olumlu veya olumsuz görüş belirtmedikleri ve mevcut belediye başkanı ve yönetimi görev başındayken bu konuda bir açıklama yapılmasının yönetime saygısızlık olacağını belirtilmiştir. Oysa toplantı sonrası sosyal medya paylaşımlarında ‘hak sahipleriyle bir araya geldik, imar sorununu görüşerek istişarelerde bulunduk’ ifadeleri kullanılmış. Buradan da anlaşılacağı üzere durumdan vazife çıkarılarak arsa sahipleriyle etraflıca görüşülmüş ve fikir alışverişinde bulunulmuştur. Bu hususta İl Başkanının kasıtlı çarpıtması yine dikkat çekicidir. Bu konu İl Başkanının iddia ettiği gibi AK Parti grup toplantısında değil, ayrı bir toplantıyla gerçekleşmiştir. Telkinlere aldırış edilmeyip paylaşımlar günlerce sosyal medyada durmasına rağmen, belediyemizin basın açıklamasının ardından talimatla bu paylaşımlar kaldırılmıştır. Kamuoyu niyetleri iyi okumalı ve duruma vakıf olmalıdır” denildi.

“Kamuoyu yanıltılmaya çalışılıyor”

Verilen demeçlerin “Gerçekten ve samimiyetten uzak” olarak değerlendirildiği açıklamada: “Beyanlardan anlaşılacağı üzere; 01 Aralık Cumartesi günü gerçekleşen toplantının akabinde 02 Aralık Pazar günü AK Parti Belediye Meclis gurubuyla ikinci bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Sayın Başkanımız Yücel Barakazi her iki toplantıya da davet edilmemiş, taziye dolayısıyla mazeret bildirdiği şeklinde gerçek olmayan bir durum kamuoyuna lanse ettirilmiştir. Taziye Cuma günü sona ermiştir. Buradan da anlaşılacağı üzere İl Başkanlığı tarafından Sayın Barakazi’nin davet edilmemesi, yerine Belediye Başkan Vekili Sayın Halim Sugü’nün çağrılması Sayın Başkanımıza yönelik kastın açık göstergesidir. Oysa 5393 Sayılı Belediye Kanunu gereği Başkanvekilliği müessesesi Belediye Başkanının il dışında olması durumunda devreye girer. Belediye başkanımız bizzat şehirde olmasına ve aranmamasına rağmen, Belediye Kanunu ve teamüllere aykırı bir şekilde söz konusu toplantı yapılmıştır. Hiçbir kurum veya kuruluşa randevusuz gidilmezken, arsa sahiplerinin İl Başkanlığımıza hiçbir ön görüşme olmaksızın gittiği algısı ve toplantının spontane geliştiği iddiaları da gerçeklikten uzak, kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir” ifadelerine yer verildi.

“Haklı sitemler çarpıtılıyor”

AK Parti Belediyesi yönetimde iken, muhalif bir parti belediyesinin faaliyet, iş ve icraatları deşifre ediliyormuş edasıyla beyanatta bulunup sosyal medyada paylaşmanın AK Parti’nin kurumsal saygınlığına zarar verdiği gibi toplumdaki olumlu algısını da önemli ölçüde zedelediğinin vurgulandığı açıklamada, şu görüş ve ifadelere yer verildi: “Göreve geldiği günden buyana kangrenleşen birçok sorunu çözüme kavuşturan, birçok yenilik kazandırıp önemli projeleri yapım aşamasına getiren Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’nin bu haklı sitemini çarpıtmak ve yetki gaspını görmezden gelip yaşananların spontane geliştiğini öne sürerek halis olmayan niyetlerle kamuoyunu yanıltmaya çalışanların temel hedefinin, Sayın Barakazi’nin parti aleyhine düştüğü algısı yaratmaktır. Parti ilkelerine bağlılığını her fırsatta koruyan, hak ve adaletten yana ilkeli duruşundan taviz vermeyen Sayın Başkanımızın böyle bir tutumu asla söz konusu değildir.”

Kategori: Bingöl
Başkan Vekili Gorevden Alinmali
5 ay önce

Madem Baskan yerine yardimcisi toplantiya cagrilmis ve bu durum Mevcut baskana bildirilmeden yapilmis o halde Halim Sugü neden gorevden alinmiyor? il baskani M.Hanefi Guler neden mevcut baskana karsi cephe almis, baskan adayi Erdal Arikanin yaptigi ise hic mi hic etik degil. Sorunlari dinleyebilir ben baskan olunca size şu vaadi veriyorum diyebilir lakin öyle bir ortamda oyle bir toplantida bulunmasi mevcut baskana karsi gercekten cok ayiptir hatta baskani da gectim halka karsi ayip etmis. Sonucta mevcut baskana gorevi bitene kadar yetkiyi veren halkimizin kendisidir. Cevdet Yilmazin gucunu arkalarina alarak ahkam kesenler gun gelir o koltuklar ellerinden alindiginda o zaman kisiliksiz olarak kalmaya mahkumdurlar. Bu yorumlarim mevcut baskani destekledigim anlamina gelmesin, hizmetlerini cok yetersiz buluyorum tabi bu problemin tek sebebi mevcut baskan degil basta yardimcisi olmak uzere hemen hemen tum belediye meclis uyeleri de bu kotu durumdan mesuldurlar.

Adam şimdiden hile hirdaya başladı
5 ay önce

yücel barakazi sonuna kadar haklı, eğer erdal bey haklıyım diyor haklıysan niye attığın twiti sildin? diye soralım o zaman. adamı şimdiden parmağında ceviriyorlar

YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-