"Parti temsilcilerinden oluşacak bir komisyon kurulsun"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazencir, İş-Kur İl Müdürlüğü tarafından Toplum yararına programı kapsamında kent genelinde işe alınacak 900 kişinin bütün Parti temsilcilerinden oluşacak bir komisyon huzurunda kura çekiminin yapılmasının daha sağlıklı olacağını ve tüm tereddütlerin ortadan kalkacağını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazencir, İş-Kur İl Müdürlüğü tarafından Toplum yararına programı kapsamında kent genelinde işe alınacak personel başvuruların izdihama dönüştüğünü belirterek, kura çekiminde ise bütün parti temsilcilerinden oluşan bir komisyon tarafından denetlenmesini önerdi. Bazencir konu hakkında yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;

“İş-Kur İl Müdürlüğü geçtiğimiz hafta Bingöl’de Toplum yararına programı kapsamında, Bingöl merkez ve İlçelerinde 900 geçici işçi alacağını duyurmuş 17-21 Aralık tarihleri arasında yapılacak başvuruların ilk gününde izdihama neden olmuşlardır.

İŞ-KUR 2019 da yapılacak Yerel Seçimler öncesi işsizlerin iş bulma vaadi işsiz vatandaşların yerel seçim öncesinde yeniden bir beklenti içine sokularak sonrasında da Kura çekimlerinin ne denli doğru yapılıp yapılmadığına hep kuşkuyla bakılmıştır. Kurada ismi çıkacaklar arasında istenmeyenler daha sonra yapılacak arşiv taramaları sonucunda elenmeleri sıkça görülmektedir.  2019 yerel seçimler öncesi Toplum Yararına alınacak 900 geçici işçi alımlarının şeffaf ve adil olması için işsiz vatandaşlarımızın aklında hiç bir soruna mahal bırakmayacak bir bütünlük içinde muhalefet parti temsilcilerinin de bu süreçte yer almalarını istiyoruz.

2019 Yerel Seçimler öncesi İŞ-KUR İl Müdürlüğünce Toplum Yararına alınacak 900 geçici İşçi alımlarının arzu edilen şekilde yapılması için Bütün Parti temsilcilerinden oluşacak bir komisyon huzurunda kura çekiminin yapılması daha sağlıklı olacağını,  tüm tereddütlerin ortadan kalkacağına inanıyoruz. Konu hakkındaki hassasiyetimizin göz önünde bulundurulmasını istiyoruz.”


Kategori: Siyaset
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-