Kaderine terkedilen sağlık ocağını meclise taşıdı
Chp Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Bingöl Karlıova’ya bağlı Dörtyol köyünde 3 yıl önce yapımı tamamlanan ancak personel atanmadığı için hizmet vermeyen sağlık ocağını meclise taşıdı.
Kaderine terkedilen sağlık ocağını meclise taşıdı

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Bingöl Karlıova’ya bağlı Dörtyol köyünde 3 yıl önce yapımı tamamlanan ancak personel atanmadığı için hizmet vermeyen sağlık ocağını meclise taşıdı. Şaroğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını istediği 4 soru sordu. Şaraoğlu; “Bingöl’ün Karlıova İlçesine bağlı Dörtyol köyünde 3 yıl önce yapımı tamamlanan sağlık ocağı, görevli personel atanmaması sebebiyle atıl bir durumda, faaliyete geçmeyi beklemektedir. Bölgede bulunan 15 köy halkının faydalanması amacıyla inşa edilen sağlık ocağına bu süre içerisinde hiçbir atama yapılmamış olup, binada bulunan ekipman ve elektronik cihazlar kullanılmaz hale gelmiştir.

Buna göre;Üç yıldır atıl bir durumda olan sağlık ocağı, bilginiz dahilinde midir? Sağlık ocağının üç yıldır faaliyete geçmemesinin sebebi nedir? Bu süre zarfında personel görevlendirmesi neden yapılmamıştır? Sağlık ocağının faaliyete geçmesi için bir çalışma yapılmakta mıdır, bunun için öngörülen bir tarih var mıdır? Türkiye genelinde bu şekilde atıl olan ve personeli bulunmayan sağlık ocağı var mıdır, var ise nerelerde ve kaç tanedir?”

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-