Müftü Ballı emekliye ayrıldı
2015 yılında Genç İlçe Müftülüğüne atanan Müftü Hanifi Ballı, yaş haddinden emekliye ayrıldı. Emekliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Ballı, “Eğer zorunlu emekli olmasaydı, asla buradan başka bir yere gitmezdim. Çünkü Kendimi buralı hissediyorum” dedi.
Müftü Ballı emekliye ayrıldı

Diyarbakır’ın Bismil İlçesi Müftüsü iken Ocak 2015 tarihinde Genç İlçe Müftülüğüne atanan Hanifi Ballı, emekli olduğunu açıkladı. 4 Ocak 2019 yılı itibariyle yaş haddinden emekliye ayrılacak Müftü Balı, bazı açıklamalarda bulundu.

Genç’te yaptığı 4 yıllık görev süresinde ilçeden ve halkından çok memnun olduğunu ifade eden Ballı, ‘Eğer zorunlu emekli olmasaydı ben asla buradan başka bir yere gitmesini istemezdim’  diyerek şöyle konuştu:

“4 seneden beri genç’te görev yapıyorum. Genç halkından çok memnunum. Onlardan ve personelimden her hangi bir sıkıntı duymadım. Hepsine eğer varsa bir hakkım helal ediyorum ve onlarında hakkını helal etmesini istiyorum. Eğer zorunlu emekli olmasaydı ben asla buradan bir başka yere gitmesini istemezdim. Bu halkı, ben ve benden önce gelenlerde takdir ediyor. Genç, ufak tefek bir sıkıntı olsa da uyumlu bir yerdir. Ama bu asrın sıkıntıları genç’te az seviyededir. Genç halkı misafir perverdir, Genç halkı dışarıdakilere karşı çok çok iyidir. Ve yabancılar burada kendilerini çok rahat ve güvende hissederler”

“Kendimi Gençli hissediyorum”

‘Vedalaşmayı bile düşünmüyorum’ diyen Ballı, kendini hep Gençli olarak gördüğünü söyledi. İyi günde, kötü günde Genç’e hep gelemeye çalışacağını belirterek, “Genç halkından çok uzak bir yere gitmiyorum. Muş’a gideceğim. İnşallah Allah nasip ederse eski gibi yine burada olacağım. Çünkü müftü olmadan öncede buraya sık sık gidip gelirdim. Bundan sonrada gidip geleceğim. İnşallah Gençlilerin, yas gününde de şenlik günlerinde de yanlarında olacağım. İnşallah bu bir sözden ibaret olmayacaktır.  Hatta vedalaşmayı bile düşünmüyorum. Çünkü vedalaşmak, bir daha görüşmemektir. Çünkü ben Allah’ın izniyle ara ara geleceğim. Açıkçası söyleyeyim; kendimi buralı hissediyorum. Yani o kadar yakınım buraya.” Dedi.

“İlim işleri ile uğraşmaya devam edeceğim”

Emeklilik sonrası da ilim işleri ile uğraşacağını ve talebe yetiştirmeye emek vereceğini aktaran Ballı, “Müftü olmadan önce bir medresem vardı müderristik yapıyordum. Müftü olduktan sonrada hiç o işi bırakmadım. Allah izin verirse ben yine o işlerime dönmek istiyorum. Ama eskisi kadar olamasa da ben yine ilim işleri ile uğraşmaya devam edeceğim. Nerede olursak olalım inşallah kendimize talebe bulup onlara ders vermeye çalışacağız. Çünkü İslam’da emeklilik söz konusu değildir. İnsan ölünceye kadar inandığı davaya hizmet eder. Bu duygular ile tüm Genç halkına selam ve sevgilerimi iletiyorum.” Diye konuştu.

 Gencin Sesi 

Kategori: Genç
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-