Ağırbaş: İŞKUR alımları pansuman niteliğinde
Son dönemlerde yapılan İŞKUR alımlarına değinen HÜDA PAR Genç İlçe Başkanı İdris Ağırbaş: İŞKUR alımlarıyla pansuman niteliğindeki adımlardan ziyade, çeşitli yatırımlarla vatandaşa sürekli iş imkanı sağlanmalıdır.
Ağırbaş: İŞKUR alımları pansuman niteliğinde

Genç’te esnaf ziyaretlerini sıklaştıran HÜDA PAR İlçe Başkanı İdris Ağırbaş esnaf ile bir araya geldi. Esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyen Ağırbaş, ziyaretlerin akabinde edindikleri bilgileri yetkili makamlara ileteceklerini söyledi. Genç halkının ve esnafının ekonomik durumu ile ilgili konuşan Ağırbaş şunları söyledi; fırsat buldukça esnaf ziyaretleri yapıyoruz. Son dönemde yükselen fiyatlarla beraber vatandaşın alım gücü oldukça düşmüştür. Gencin devletin çeşitli kurumlarında çalışan memur maaşına endeksli bir ekonomik yapısı var. Devlet kademelerinde iş imkanı bulamayan vatandaşlar ya şehir dışına göçüyor ya da çok düşük ücretler karşılığında özel sektörde çalışıyor. Devletin kaynak aktarımında bu durumu görüp, ilçemizin zenginliklerini sermayeye dönüştürecek adımlar atması lazım.

İŞKUR alımları

Son dönemde Bingöl merkez ve ilçelerinde yapılan İŞKUR alımlarına da değinen Ağırbaş şunları söyledi; ‘’İŞKUR’a  iş bulmak için başvuran ciddi bir kitle var. İŞKUR illerin ve ilçelerin işsizlik raporlarını hükümete ileterek, hükümetin sosyo ekonomik alanda atacağı adımlara ışık tutması lazım. Son yapılan İŞKUR alımları pansuman niteliğindeki adımlardır. Yapılması gereken ise ciddi yatırımlarla vatandaşa sürekli iş imkanı sağlayıp sorunu kökten halletmektir’’  

Kategori: Genç
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-