Bingöl’de seçmen listeleri askıya çıkacak
Bingöl’de seçmen listeleri askıya çıkacak
31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler nedeniyle seçmen listeleri yarın askıya çıkacak.
Bingöl’de seçmen listeleri askıya çıkacak

Bingöl Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Muhtarlık Bölgesi askı listeleri tüm muhtarlıklarda 4 Ocak 2019 Cuma günü saat 08.00’dan itibaren askıya alınmış olup, 17 Ocak 2019 Perşembe günü saat 17.00’da askıdan indirilecektir.”

Açıklamanın devamında:

“Askı süresi 4 ocak-17 ocak içinde yerleşim yeri adresini değiştiren ve seçmen niteliğine sahip olduğu halde muhtarlık bölgesi askı listelerinde ismi bulunmayan kişiler, bizzat veya 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 50. maddesinde sayılanlar, ilgili nüfus müdürlüğüne adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noter tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile başvururlar ve nüfus müdürlüğünce tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim ederler.

Yerleşim yeri adresini başka ilçelere aldırmak isteyen seçmenler başvurularını, yukarıdaki belgeleri de eklemek suretiyle askı süresi içinde herhangi bir yer nüfus müdürlüğüne de yapabilirler. Başvuruyu alan nüfus müdürlüğü başvuru belgelerini adresin bulunduğu ilgili nüfus müdürlüğüne aynı gün faks veya elektronik ortamda iletir.

İlgili nüfus müdürlüğünce tescil edilen adres beyan formu ve ekleri ilgili ilçe seçim kurulu başkanlıklarına karar verilmek üzere derhal gönderilir.” İfadeleri yer aldı.

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-