Diyabet hastası çocuğa Kaymakam sahip çıktı
Bingöl’ün Karlıova ilçesinde 5 yaşındaki Diyabet hastası Muhammet Aras Akkol’a Kaymakamlık tarafından insülin pompası alındı.
Diyabet hastası çocuğa Kaymakam sahip çıktı

Karlıova ilçesi Kanireş mahallesinde yaşayan 4 çocuklu Akkol ailesinin 5 yaşındaki oğlu Muhammet Aras, üç yıl önce hastaneye bir rahatsızlık için giderken doğuştan tip 1 diyabet hastası olduğu tespit edildi. O günden beri Akkol’un her gün parmaklarını delerek Şeker ölçümü yapılıyordu. Ayrıca küçük Muhammedin Annesi günde dört kez çocuğa insülün iğnesi yaptıklarını söyledi. Tip 1 Diyabet hastası için çocuklara insülün pompası takıldığını öğrenen Aile bu pompayı alacak güçlerinin olmağını ifade ederek Kaymakam Levent Yetgin’e durumu anlattılar. Kaymakam Yetgin ise hergün çocuğun parmaklarının delindiğini ve bu nedenle parmakları tahriş olan Muhammed Aras Akkol ‘a bu cihazın alınması için talimat verdi. Geçtiğimiz günlerde İnsülün pompasına kavuşan Muhammed Aras, pompanın takılmasıyla birlikte artık iğneden kurtuldu. Ayrıca ölçüm için parmaklarının delinmediğini öğrenince çok sevindi. İnsülin Pompasının kullanılmasıyla hayatı normale dönen Muhammet Aras’ı Kaymakam Yetgin ve SYDV Müdürü Özgür Değirmenci evinde ziyaret etti.

Kendilerini ziyaret eden ilçe Kaymakamına teşekkür eden baba Seracettin Akkol, “Çocuğum 2 yaşındayken Tip1 Diyabet teşhisi konuldu. Şeker ölçümü için her gün parmakları deliniyordu. Diyabet hastaları için çıkan bir pompanın olduğunu öğrendik ama alacak durumumuz olmadığı için Kaymakamlığa başvurduk. Sağ olsunlar Kaymakam bey bizi kırmadı ve çocuğuma İnsülin pompası aldı ve çocuğumun parmaklarını delmekten kurtulduk. Bize yapmış olduğu yardımlarından ve ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.” Dedi.

 

Kategori: Karlıova
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-