2018'de Bingöl'de yapılan operasyonlar
2018'de Bingöl'de yapılan operasyonlar
Bingöl İl J.K.lığınca 01 Ocak-31 Aralık 2018 tarihleri arasında, yapılan operasyonlar ile ilgili açıklama yapıldı.
2018'de Bingöl'de yapılan operasyonlar

Valilikten yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: ''Bingöl İl J.K.lığınca 01 Ocak-31 Aralık 2018 tarihleri arasında, Teröristle Mücadele Harekatı kapsamında  toplam (1.954) operasyon icra edilmiştir. Operasyonlar sonucunda; İçişleri Bakanlığının Terör Arananlar Listesinde bulunan (1)’i mavi, (5)’i gri kategoride (6)’sı sözde üst düzey yönetici olmak üzere toplam (24) terörist etkisiz hale getirilmiştir.


 Yapılan operasyonlarda terör örgütüne yardım/yataklık yaptığı ve örgütle irtibatlı olduğu değerlendirilen (148) şahsa ( PKK/KCK 128, FETÖ/PDY 20 ) terör suçlarından işlem yapılmış, bu şahıslardan (31)’i tutuklanmış, (29) şahsa ise adli kontrol tedbiri uygulanmıştır.


 Yapılan operasyonlar neticesinde (56) sığınak/barınak kullanılamaz hale getirilmiş, (31) ağır ve uzun namlulu silah ( (1) Doçka Uçaksavar, (3) RPG-7 Roketatar, (24) Kaleşnikof Piyade Tüfeği, (2) Kanas Keskin Nişancı Tüfeği ve (1) Tabanca ),  (41) adet el bombası, araziye tuzaklanmış halde, sığınak içerisinde saklanmış (77) adet EYP/Mayın, patlayıcı madde yapımında kullanılan (2.800) kg amonyum nitrat, (3.373) adet muhtelif mühimmat ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemelerin kriminal incelemesi sonucunda Bingöl ilinde meydana gelen faili meçhul terör olaylarının büyük bir kısmı aydınlatılmıştır.


 Vatanımız ve milletimizin bölünmez bütünlüğü ile huzur ortamının tesisi için, teröristle mücadele, kahraman güvenlik güçlerimizin gayreti ve bölge halkımızın desteği ile son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar artan bir ivme ile sürdürülecektir.

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-