Öğretmen lojmanları tamamlandı
Öğretmen lojmanları tamamlandı
Yedisu’da Kaymakamlık bünyesinde başlatılan çalışmalar kapsamında, 900 bin TL bedelindeki öğretmen lojmanları tamamlandı.
Öğretmen lojmanları tamamlandı

Bingöl’ün Yedisu ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nca eğitime destek sağlaması amacıyla zor şartlarda hizmet vermeye çalışan öğretmenlerin barınma sorununu ortadan kaldırmak için Merkez Mahallesine yapılan Öğretmen Lojmanları tamamlanarak faaliyete geçti.

İlçede öğretmenlerin daha rahat ve konforlu bir şekilde yaşamalarına imkân sağlaması noktasında başlatılan çalışma neticesinde, Nisan ayında temelleri atılan öğretmen lojmanları 900 Bin TL bedeli ile ihale edilerek yüklenici firmaya arsa tesliminin ardından, kısa sürede 400  alan üzerine, iki katlı ve sekiz daire olarak yapımı tamamlandı.

İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu’nun yakından ilgilenerek çalışmaların takipçisi olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Gamze Tutal, “Eğitimin kalitesini daha üst noktaya taşıyabilmek bakımından eğitim kurumlarının fiziki yapıları da çok önemlidir. Yapılan yeni lojmanların öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kategori: Yedisu
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-