5 Günde 650 kamyon kar taşındı
5 Günde 650 kamyon kar taşındı
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, karla mücadele çalışmaları kapsamında 5 günde 650 kamyon karın şehir dışına taşındığını söyledi.
 5 Günde 650 kamyon kar taşındı

Bingöl Belediye Başkanı Barakazi, çarşı merkezi ve mahallelerde devam eden karla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi. Ekip amirlerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Barakazi, esnaf ve vatandaşlarla da hasbıhal edip, destek ve duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Çalışmalara dair gazetecilere açıklama yapan Barakazi, soğuk hava şartları ve tüm olumsuzluklara rağmen çalışmaların aksatılmadan sürdürüldüğü söyledi.

5 greyder, 10 yüklenici, 6 kamyon, 3 tuzlama aracı, 2 kaldırım temizleme aracı ve 170 personelle il genelinde çalışmaların devam ettiğini kaydeden Barakazi, “Çarşı merkezi başta olmak üzere tüm mahallelerimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelere ağırlık veriliyor. Çarşı merkezinde yapılan çalışmalar sonucu 5 günde 650 kamyon kar şehir dışına çıkarıldı. Araç yolunu ve kaldırımları kardan temizleyerek vatandaşlarımızın daha rahat ulaşım sağlamaları için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

“Son yılların en sert kışlarından birini yaşıyoruz”

Son yılların en sert kışlarından birinin yaşandığını ifade eden Barakazi, “Kent merkezinde kar kalınlığı bir metreye yaklaşmış durumda. Kırsalda özellikle yüksek kesimlerde kar kalınlığı iki metreyi aştı. Kardan dolayı sadece şehir merkezinde değil, köy ve şehirlerarası yollarda da aksaklıklar yaşanıyor. Belediye ekiplerimiz, 24 saat esasına göre çalışarak bu olumsuzlukları gideriyor. Bir yandan yol ve kaldırımları temizlerken diğer taraftan da düzenli bir şekilde tuzlama çalışması yürütüyoruz. Yine İtfai Müdürlüğümüz ekipleri yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde çatılardaki buzları kırıyor” diye konuştu.

“Araç sahipleri duyarlı davranmalı”

Karla mücadele çalışmalarının yürütülmesinde araç parklarının büyük sıkıntı yarattığını vurgulayan Barakazi, şunları söyledi: “Ekiplerimiz çalışmalarını yürütürken yollarda park edilen araçlardan dolayı büyük sıkıntı yaşıyor. Zabıta Müdürlüğümüz ekipleri kar çalışması yapılan bölgelerde trafik güvenliğini sağlayıp park edilen araç sahiplerine ulaşıyor. Bu anlamda araç sahiplerinin biraz daha duyarlılık göstermesi gerekiyor. Öte yandan çalışmalarımızı sürdürürken bizlere destek olan esnaf ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yine karla mücadele gece gündüz emek sarf eden ekiplerimize canı gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-