AÖL kayıt işlemleri başladı
AÖL 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı 2. dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri başladı.
AÖL kayıt işlemleri başladı

MEB, tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, 2019 AÖL 2. dönem kayıt yenileme işlemleri 9 Ocak 2019 ile 6 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kayıtlar ile ilgili Açık Öğretim Lisesi'nin http://aol.meb.gov.tr/  yayınlanan kılavuzlar doğrultusunda kayda gelen öğrencilerin kayıtları yapılacak. Kılavuzlarda;  ilk kayıt ve kayıt yenileme tarihleri 9-31 Ocak 2019, mazerete bağlı ilk kayıt ve kayıt yenileme ise: 1-6 Şubat 2019 olarak belirlendi.

İlk defa kayıt yapacaklar için kılavuzda belirtilen evraklar ile birlikte müracaat etmeleri gerektiği belirtilen açıklamada, "Öğrencilik durumu  'silik, donuk veya aktif' olan eski öğrencilerimizin ise sınavlara girebilmeleri için kayıt yenile işlemlerini gerçekleştirmeleri zorunludur. Öğrencilerimizin yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri sonrası durumları sistem üzerinde 'aktif'  hale geldikten sonra iletişim bilgileri ile sınava girmek istedikleri 'ili' mutlaka güncellemeleri gerekmektedir. Okuma - yazma sayısının kampanyalar ve çeşitli aktivitelerle giderek düştüğü, okuryazar oranın yükseldiği ilimizde farklı nedenlerden dolayı okula gidemeyen vatandaşlarımız için iyi bir fırsat olan Açık Öğretim sisteminin aktif bir şekilde kullanılmasını önemsiyoruz. Batman merkez Pınarbaşı Mahallesi, Zübeyde Hanım İlkokulu arkasında bulunan Halk Eğitim Merkezi Açık Öğretim Bürosunda kayıtlar yapılmaktadır. Öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları için belirtilen tarihlere dikkat etmeleri gerektiğini ifade etmek isterim." ifadeleri yer aldı. (İLKHA)

Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-