İl istihdam ve mesleki eğitim kurulu toplantısı yapıldı
İl istihdam ve mesleki eğitim kurulu toplantısı yapıldı
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2019 yılı 1. Olağan toplantısı Bingöl Valisi Kadir Ekinci başkanlığında yapıldı.
İl istihdam ve mesleki eğitim kurulu toplantısı yapıldı

Toplantı, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve kurul üyesi kurum yöneticilerinin katılımıyla valilik toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantının açılış konuşmasında Vali Kadir EKİNCİ, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun Birinci Olağan toplantısı için toplanıldığını belirterek, istihdam ve mesleki eğitim alanında 2018 yılında yapılan toplantılarda alınan kararların gerçekleşme durumu ile bundan sonraki çalışmalar hakkında planlamalar yapılacağını ifade etti.

Daha sonra yaptığı sunumda İŞKUR İl Müdürü Mehmet Fesih Güler, önceki toplantılarda alınan kararlar doğrultusunda yapılan çalışmalarının rakamsal verileri ile sonuçları ve gerçekleşme durumları hakkında bilgi verdi. Buna göre 2018 yılı içerisinde; “İl Müdürlüğümüzce toplam 2620 kişi işe yerleştirilmiştir. Çeşitli mesleklerde 946 kişi mesleki eğitim kurslarına katılmıştır. Girişimcilik eğitim programları kapsamında 381 kişi eğitim almıştır. İşbaşı Eğitim Programları kapsamında 320 program düzenlenerek 1101 kişi bu programlardan faydalandırılmıştır. 2.174 kişiye işsizlik maaşı bağlanmış olup 12.975.720 TL ödenme yapılmıştır. 16532 kişiye İş ve Meslek Danışmanlığı hizmeti verilmiştir. 732 işyeri, 108 eğitim kurumu yüz yüze ziyaret edilerek kurumsal hizmetlerimiz hakkında bilgi verilmiştir. İşverenlere, Öğrencilere ve İşsizlere yönelik olarak toplam 108 grup çalışması yapılarak kurum hizmetlerimiz, iş arama-işe yerleştirme süreci ve danışmanlık hizmetleri çerçevesinde bilgilendirme yapılmıştır. Toplum Yararına Programlar kapsamında 57 program düzenlenmiş olup 2.578 kişi istihdam edilmiştir.” Denildi.

Toplantı, 2019 yılında yapılacak çalışmaların değerlendirilmesi ve planlanma çalışmaları ile sona erdi.

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-