Çifte karne heyecanını yaşadılar
Genç’te devam eden Kış Kuran Kursu’na katılan öğrenciler, yarıyıl tatili nedeniyle hem okuldan hem de camiden karne alarak iki heyecanı bir arada yaşadılar.
Çifte karne heyecanını yaşadılar

Genç Müftülüğü bünyesinde camilerde açılan Kış Kuran Kursu’na giden yüzlerce öğrenci yarıyıl tatiline girdi.

Genç Merkez Camii’de eğitim gören öğrencilere yönelik ilk dönem kursun sona ermesiyle karne etkinliği düzenlendi. İlahilerin seslendirildiği etkinlikte, kursa katılım gösteren çocuklara kurs öğreticisi tarafından hazırlanan başarı belgeleri verildi. Ayrıca, aldıkları elifba derslerini başarıyla bitirip, Kur'an-ı Kerim'e geçenlere ise ödüllendirildi.

Etkinlik, katılımcılara yapılan ikramların ardından sona ererken, cami imamı ve kurs hocası Yaşar Üzer kurs hakkında bilgi verdi, “Merkez Cami’mizde Genç Müftülüğü bünyesinde cami dersleri adı altında kış sezonuna yönelik başta hanım kardeşlerimiz olmak üzere, çocuklar ve gençler kategorisinde Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere dini dersler veriliyor. Şuan göründüğü gibi okul sezonunda hem okula gidip hem de camiye gelen onlarca kardeşimiz ilk yarıyı tamamlayarak karnelerini aldılar. Ayrıca, sabahleyin de yaklaşık 60 bayan kardeşimizde, bayan hocalarımızın verdiği kursa katılıyorlar. Elhamdülillah hem camimizde hem de diğer camilerimizde bu tür güzel işler yaşanıyor. Cenab-ı Allah bu kardeşlerimizin sayılarını da artırsın. Ayrıca şunu belirtmek istiyorum, camimizde Kur’an-ı Kerim ve dini dersler almak isteyen, çocuk, genç ve yaşlı fark etmiyor gelip ders alabilirler.”

Gencin Sesi

Kategori: Genç
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-