Bingöl’de 57 bin öğrenci ders başı yapacak
Bİngöl İl Millî Eğitim Müdürü Kadri Engin, 2018-2019 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Engin paylaştığı mesajda, Bingöl’de bu dönem 368 eğitim kurumunda, 4049 öğretmen ve 57840 öğrencinin ders başı yapacağını belirtti.
Bingöl’de 57 bin öğrenci ders başı yapacak

Bingöl İl Millî Eğitim Müdürü Kadri Engin, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın İkinci Dönemi´nin başlayacak olması vesilesi ile bir mesaj yayımladı. Engin’in yayınladığı mesajda şu ifadeler yer aldı: “4 Şubat 2019 tarihinde başlayacak olan 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı İkinci Dönemi´nde 368 eğitim kurumumuzda, 4.049 öğretmen ve 57.840 öğrencimizle ders başı yapılacaktır. Geleceğimizin teminatı olup bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak ve onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak amacıyla öğretmen, veli ve öğrencilerimizle kısa bir aradan sonra büyük bir heyecan ve azimle yeni bir eğitim-öğretim dönemine başlayarak sınıfları dolduracak olan öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel ve manevi yönden gelişimlerini sağlamak en önemli görevimizdir.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım; 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Dönemi ile birlikte bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak, onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak adına göstereceğiniz gayret ve fedakârlıklar dolayısıyla şahsınıza teşekkür eder, sizlerle meslektaş olmanın verdiği gururla şahsınıza ve üstün gayretlerinizle yetişen geleceğimizin teminatı öğrencilerimize başarılarla dolu bir eğitim-öğretim dönemi diliyorum. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönemi’nde göstermiş olduğunuz özverili ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, gayretli çalışmalarınızın 2. Dönem’de de aratarak devam edeceğine inanıyorum.

Sevgili Öğrenciler; Kısa bir tatil sonrası yeni bir heyecan ve umutla sınıfları dolduruyorsunuz. Sizlerden beklentimiz sağlam bir inanç ve istekle derslerinize sımsıkı sarılarak hayalini kurduğunuz hedeflerinize ulaşmak için azami gayret göstermenizdir. Siz sevgili öğrencilerimize yönelik olarak okullarımızda eğitim öğretim faaliyetlerinin yanında her seviyede beceri, yetenek, sportif ve kültürel gelişim etkinlikler de dönem boyunca artarak devam edecektir. Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz.

Sayın Veliler; Bize emanet ettiğiniz öğrencilerimizin fenni, milli, manevi ve ahlaki yönden gelişimi için tüm imkanlarımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstermekteyiz. Bu süreçte siz kıymetli velilerin, öğrencilerimizin muvaffakıyetinde büyük bir rol üstlendiğini biliyor; eğitim faaliyetlerinin başarılarla taçlandırılması için siz kıymetli velilerin eğitim-öğretim faaliyetlerinde etkin rol almak suretiyle desteklerinizi bekliyoruz.”

Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-