Kar’ın ve kayağın keyfini çıkardılar
Kar’ın ve kayağın keyfini çıkardılar
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Hep Birlikte Bingöl İçin El Ele” projesi kapsamında merkezindeki Ortaokullarda eğitim gören 172 yetim ve öksüz öğrenciye yönelik Hesarek Kayak merkezinde etkinlik düzenlendi.
Kar’ın ve kayağın keyfini çıkardılar

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, il merkezindeki Ortaokullarda eğitim gören öksüz ve yetim 172 öğrenci, İl İçi gezi kapsamında Hesarek Kayak merkezine götürüldü. 

Öğrencilerle birlikte Hesarek Kayak Merkezine gelen Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, birçok alanda etkinlik düzenlediklerini, bugünkü etkinliğin ise, daha anlamlı ve önemli olduğunu söyledi.

Ortaokullarda eğitim gören 172 öksüz ve yetim öğrenciye yönelik Hesarek kayak merkezinde etkinlik düzenlediklerini belirten Engin, “Etkinlik kapsamında hem çocuklarımızın eğlenmesini sağladık, hem de Hesarek Kayak merkezini göremeyen çocukların da görmesini sağladık. Amacımız, bu çocukların sahipsiz olmadığını, onlara her zaman her konuda destek olduğumuzu göstermek amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Bu etkinliklerle çocukların bir nebze de olsa anne ve baba yokluğunu unutturmaya çalışıyoruz. Akademik eğitimlerin yanı sıra bu tür etkinlikleri de önemsiyoruz. Çocuklarla daha yakından ilgilenme ve sohbet etme imkânını yaladık ve bu etkinliğin ne kadar faydalı olduğunu gördük. Bugün buraya birçok öğrencinin ilk defa geldiğini ve sevinçlerini bizimle paylaştıkları için de çok mutluyuz” ifadelerini kullandı. 

Öğrenciler ile birlikte toplu fotoğraf çekiminin ardından, öğrenciler kendilerine verilen kızaklarla yaklaşık 3 saat boyunca kayarak gönüllerince eğlendi. 

Etkinlik tesiste öğrencilerimize sucuk ve köfte ikramıyla sona erdi.


Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-