ikinci köprü trafiğe açıldı
ikinci köprü trafiğe açıldı

​Bingöl’de yaşanan sel felaketinin ardından yeniden inşa edilen Abdullah Bazencir Köprüsü trafiğe açıldı.

 71 metre uzunluğa, 24 metre genişliğe sahip çift yönlü, yaya geçitli Abdullah Bazencir Köprüsü, Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi tarafından trafiğe açıldı.

 Trafiğe açılan köprü hakkında konuşan Vali Mantı, iki köprünün arka arkaya tekrardan ulaşama açılmasının vatandaşları son derece rahatlattığını belirtti.

 Mantı, "Öncelikle başkanımıza yoğun gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bingöl’de iki köprümüzün arka arkaya tekrardan ulaşıma açılması halkımızı hem de bizleri son derece rahatlattı. Son derece güzel bir köprü yapılmış. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bingöl, halkımızın sabrına ve teveccühüne teşekkür ediyorum. Firmamız söz verdiği zamanda bitirdi köprüyü. Bu anlamda firma yetkililerimize teşekkür ediyorum. Verilen işler zamanında bitirildiğinde biz bir kat daha mutlu oluyoruz. Bu köprümüzün başta Bingöl halkı olmak üzere herkese hayırlı olsun diliyorum.” dedi.

“Araç ve yaya köprüsü hayırlı olsun”

 Belediye Başkanı Yücel Barakazi de Abdullah Bazencir Köprüsü ile Çapakçur Deresi üzerinde yapılan yaya köprüsünün kısa sürede tamamlandığını söyledi.

 Barakazi, köprüyle birlikte Bahçelievler Mahallesi ile Karşıyaka Mahallesi arasında bağlantı sağlayan yolun da asfaltlandığını ifade ederek şunları söyledi: "13 Nisan’da meydana gelen sel felaketi sonucu bu köprümüz ile Çapakçur Deresi üzerinde bulunan yaya köprümüz yıkıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz, Sayın Milletvekilimiz Enver Fehmioğlu ve Sayın Valimiz Ali Mantı’nın girişimleriyle köprüleri AFAD üzerinden finansman etmek için müracaatta bulunduk. Sayın Valimiz burada talebimizi onayladıktan sonra AFAD’a gittik ve siyasilerimizin girişimiyle AFAD parayı gönderdi. Daha sonra yaptığımız bir davetiye usulüyle burayı ihale ettik. İhaleyi de hem siyasilerimiz hem de Sayın Valimizin huzurunda gerçekleştirdik ki şaibelere sebep olmasın ama buna rağmen farklı şeyler söylendi. Ama burası gayet şeffaf bir şekilde ihale edildi. İhaleyi alan yüklenici firma belirlenen zamanda işini tamamladı. Aşağı Çarşı’dan köprüye bağlantı sağlayan yan yolu da yükselttik. Köprümüzün resmi açılışı Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından gerçekleştirilecektir. Abdullah Bazencir Köprüsü ve Çapakçur Deresi üzerinde yapılan yaya köprümüzün hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

(Nihat Kanat - İLKHA)

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-