Kar nedeniyle mahsur kalan hastalar hastaneye ulaştırıldı
Bingöl’de kar nedeniyle yolları kapalı kırsal kesimde bulunan 3 hasta, saatler süren çalışmanın ardından hastaneye ulaştırıldı.
Kar nedeniyle mahsur kalan hastalar hastaneye ulaştırıldı

Bingöl’de önceki gün etkili olan kar yağışı nedeniyle yolları kapanan köy ve mezralarda mahsur kalan hasta vatandaşlar için harekete geçen UMKE ekipleri, saatler süren çalışmaların ardından hasta vatandaşları hastaneye ulaştırdı.

Edinilen bilgilere göre, Karlıova ilçesine bağlı Bahçeköy'de ateşi yükselen 11 yaşındaki Eyüp Şimşek ve aynı köyde ikamet eden böbrek yetmezliği hastası Şahin Bayram’ın aileleri durumu 112 Acil Komuta Merkezine iletti. Köyün yolunun kar nedeniyle kapalı olmasından dolayı harekete geçen İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı UMKE ekipleri, köye paletli ambulansla ulaştı. Ekipler, yanlarına aldıkları hasta Şimşek ve Bayram’ı yoğun bir çalışmadan sonra Karlıova Devlet Hastanesine ulaştırdı.

Öte yandan yine Bingöl’ün Karlıova ilçesine bağlı Sakaören köyünde ikamet eden böbrek yetmezliği hastası Kutbettin Kala'nın fenalaşması üzerine harekete geçen UMKE ekipleri, paletli araçla köye ulaştı. Daha sonra ekiplerin yanlarına aldıkları hasta Kala’yı Karlıova Devlet Hastanesi’ne ulaştırdığı belirtildi. (Nihat Kanat-İLKHA)

VİDEO YÜKLENİYOR

Kategori: Karlıova
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-