Buyankara: O konu kapandı
MHP Bingöl Belediye Başkan Adayı Mehmet Ziya Buyankara, seçim çalışmalarını üç aydır kararlılık ve inançla devam ettiğini ancak birilerinin ‘son anda Cumhur İttifakı’na katılacak’ diyerek yalan propaganda yaptığını söyledi.
Buyankara: O konu kapandı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bingöl Belediye Başkan Adayı Mehmet Ziya Buyankara, seçim çalışmalarını üç aydır kararlılık ve inançla devam ettiğini ancak birilerinin ‘son anda Cumhur İttifakı’na katılacak’ diyerek yalan propaganda yaptığını söyledi. “Bu algıyı oluşturanlara inanmayın,” diyen Buyankara, “Bugüne kadar 8000 ev gezdim, binlerce hemşerimle kucaklaştım hala bu algı yaygarasını güdenlere o pembe rüyaları bitti” ifadelerini kullandı. Buyankara, seçilmesi halinde Bingöl’de ‘adamcılığı, bölgeciliği ve particiliği’ bitireceğini, Bingöl halkının değişimde kararlı olduğunu vurguladı.

Bingöl, değişim istiyor

Önemli değerlendirmelerde bulunan Buyankara, Bingöl’de kapısını çaldığı herkesin ‘değişim’ istediğini kaydederek,“Hangi eve gitsem, hangi kapıyı çalsam ‘artık değişimin gelmesi gerektiğini, işin ehline verilmesi gerektiğini vurgulayanhalkımızın’ bize karşı gösterdikleri teveccüh ve haklı taleplerine karşı, daha fazla canla başla, gece gündüz demeden ekibimizle çalışıp talepleri, duaları ve desteklerinden dolayı şükran ve hizmet borçluyum. Biz halkımızın her haklı talebini istişare ile hep beraber karar vereceğiz” açıklamasını yaptı.

Hâlâ birleşecekler algısı yalandır

AK Parti ile ortak aday çıkaracakları yönünde Bingöl sokaklarında dolaşan dedikoduları hatırlatan Buyankara, bu iddiaların çürüdüğünü, ifade etti. “O konu kapandı” diyen Buyankara sözlerini şöyle sürdürdü: “Üç aydır mahalle,  mahalle ev ziyaretleri yapıyorum. Bu kararı verdiğimiz gün, kararlılığımızı belirttik, bazıları inanamadı, bazıları son anda geri çekecekler, yok birleşecekler diyerek algı oluşturmak istediler. Zaman bizim ne kadar kararlı, ne kadar hazır ve inançlı olduğumuzu göstermiş oldu. İl Genel Meclisi adaylarımızı, Belediye meclis üyesi adaylarımızı ve kontenjanlarımızın listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na verdik. SKM’mizi Sayın Milletvekilimiz Arzu Erdem’in katılımı ile açtık. Daha dün yine Mersin Milletvekilimiz Olcay Kılavuz bey ilimizi ziyaret edip seçim koordinasyon merkezimiz ile beraber taziyemize katılmış ardından Ilıcalar ve Solhan teşkilatımızı ziyaret etmiştir. Sayın Kılavuz, ‘Başkan adaylarımızın taahhütleri, bizim taahhütlerimizdir’ vurgusunda bulunarak genel merkezin desteklerini iletmiştir ama hâlâ sokakta bazı kimseler, algı operasyonu ile ‘MHP adayı geri çekilecektir’ yönündeki söylem ve eylemlere sarılmaları, bizi daha da hırslandırıyorlar. Bu bizi daha da motive ediyor. Ekibimiz ile beraber, gece gündüz demeden kapı kapı gezip projelerimizi anlatıyoruz. Kimse artık bu konuyu dile getirmesin ve bu konuyu kapatıyoruz. Vazgeçmek yok, son ana kadar çalışacağız ve kararı halkımıza bırakıyoruz.”

Kategori: Siyaset
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-