Ekinci’den Regaip kandili mesajı
Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Regaib Kandili nedeniyle yayınladığı mesajda, “Bu özel günlerde, içe dönük yolculuklarla dua ve niyazlarımızı artırmalı, varlık sebebimizi yeniden hatırlayarak kendimizi bulma ve bilmenin imkanını yakalamalıyız” dedi.
Ekinci’den Regaip kandili mesajı

Vali Kadir Ekinci, Regaib Kandili nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Mü’minler için manevi bir yenilenme mevsimi ve rahmet iklimi olarak bilinen mübarek üç aylara kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Yüce Allah’ın insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği üç aylar, manevi coşkunun yaşandığı, ruh dünyamızı, kalbimizi ve davranışlarımız onaracağımız ve hayat tarzlarımızı yeniden gözden geçirmemize vesile olan rahmet, mağfiret ve bereket mevsimidir.

Feyzin, bereketin ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, kalplerimizin manevi doyuma ulaşarak yakınlaştığı,  dünya işlerinin ağırlığından bunalan ruhlarımızı yeniden aydınlattığımız, yapılan duaların kabul edildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı bir zaman dilimi olan mübarek ayları fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri ve kırgınlıkları kaldırarak, elimizi, dilimizi ve kalbimizi uzatabileceğimiz herkese açmalı, insani ve ahlaki meziyetlerimizin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Bu özel günlerde, içe dönük yolculuklarla dua ve niyazlarımızı artırmalı, varlık sebebimizi yeniden hatırlayarak kendimizi bulma ve bilmenin imkanını yakalamalıyız. Kardeşlik, akrabalık, komşuluk ve aile bağları gibi medeniyetimizin temel taşları olan duygularımızın artmasına çabalamalıyız.

Bu gecede olduğu gibi devam eden mübarek aylarda da, kulluk ve ibadet şuuru ile toplum olarak birbirimize kenetlenerek, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde bir kültür ve tecrübenin ürünü olan davranışlarımızın;  millet olarak medeniyetimizde köklerini bulan dostluk ve kardeşliğimizi,  huzur ve selametimizi daha da artıracağına inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Bingöllü hemşerilerimiz başta olmak üzere bütün İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; üç ayların gelişiyle rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin tüm insanlığa yayılmasını Cenâb-ı Allah’tan temenni ediyorum.”

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-