12 projeye 24 milyonluk yatırım
Bingöl’ün Solhan ilçesinde toplam yatırım bedeli 24,5 milyon lira olan 12 yeni yatırımın açılış töreni gerçekleştirildi.
12 projeye 24 milyonluk yatırım

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bingöl Milletvekilleri Cevdet Yılmaz ve Feyzi Berdibek ile birlikte Solhan’da toplu açılış törenine katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur-an-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış töreni, Solhan’da yapılan ve toplam yatırım bedeli 24.5 Milyon TL olan 12 yeni yatırım ile ilgili sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Vali Kadir Ekinci programın devamında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bugün, Solhan’lı hemşerilerimizi 7 yeni yatırımla buluşturmak üzere bir aradayız. Heyecan ve gurur yüklü duygularla toplu açılış töreni ne hoş geldiniz diyor, sizleri muhabbetle selamlıyorum. Büyüyen, kalkınan ve bölgesinde yıldız ülke olmaya devam eden Türkiye’mizin her ilinde olduğu gibi Bingöl’ümüzde de bereketli zamanlar yaşıyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere,  Hükümetimizin ve Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’ın büyük destekleriyle son yıllarda ilimizde hemen her alanda büyük yatırımlar yapılmış, fiziki anlamda büyük mesafeler kat edilmiştir. Az sonra toplu açılışını yapacağımız ve toplam yatırım bedeli 24,5 milyon lira olan ‘eğitim, ulaşım ve tarım’ sektörlerine ait yatırımlar ile ilçemizde önemli bir adım daha attığımıza inanıyorum.

Gönüllere dokunmayı hedefleyen, insanımızın refah ve huzurunu, yarınlara güvenle bakmasını merkeze alan ‘insan odaklı politikalarla’ vatandaşımızın ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyor, birlikte çözüm önerileri geliştiriyor ve kamunun imkânlarını en hızlı şekilde vatandaşımıza hizmet olarak yönlendiriyoruz. Çünkü inanıyoruz ki, geçmişte ve bugün ahlaki duruşu, saflığı, samimiyeti ve sadakati ile insanımız daima hizmetin en iyisini hak eder olmuştur. Cesur Bingöl’ümüzün altın kalpli insanları milli birlik ve beraberlikleri, dostluk ve kardeşlikleri ile hizmetin en kalitelisine layıktırlar. Vatandaşımızın devletinden memnun olması bizler için esas meseledir. Bütün kamu kurum ve kuruluşları ile çabamız ve gayretimiz vatandaşımızın tebessüm eden yüzü ve mutlu hayatı içindir.”

 Toplu açılış töreni yapılan duanın ardından temsili açılış için kurdele kesimi ile sona erdi.

Kategori: Solhan
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-