Bingöl’ün en genç adayı basınla biraraya geldi
Saadet Partisi Bingöl Belediye Başkan adayı Ahmet Kaya basın ile biraraya gelerek projelerinden bahsetti.
Bingöl’ün en genç adayı basınla biraraya geldi

Saadet Partisi Bingöl Belediye Başkan adayı ve aynı zamanda Türkiye’nin en genç belediye başkan adayı olan Ahmet Kaya basın ile biraraya gelerek projelerinden bahsetti.

Basın toplantısında konuşan Kaya, “Aylardır genel merkezimiz tarafından yapılan anketler, kamuoyu yoklaması ve değerlendirmeler sonucu ortaya çıkan ‘dürüstlük’ kavramını aynı zamanda adaylara ve yönetimlere de uyarlayarak kampanyamızın sloganı oluşturuldu. ‘Dürüst Başkan, Dürüst Yönetim’ vatandaşın arzu ettiği başkanın ve yönetimin sahip olması gereken sıfatın ‘dürüstlük’ olması gerektiğini belirtildi. Kampanyamızda yerel yönetimlerde yaşanan adaletsizlik, liyakatsizlik, yolsuzluk, rant ve israf sorununun ancak ‘Dürüst Başkan, Dürüst Yönetim’ ile ortadan kalkacağı vurgusu yapıldı.” ifadelerine yer verdi.

Cepsiz ceketliler iş başında

 ‘Cepsiz ceketliler iş başında'' Sloganı ile yola çıktıklarını söyleyen Kaya, ‘‘Peki cepsiz ceket ne demek? Cepsiz ceket; kendi değil halkı kazansın diye belediyecilik yapanların ceketidir. Cepsiz ceket; yetim ve öksüzün hakkını sırtında bir kurşun tabut gibi taşıyanların ceketidir. Cepsiz ceket; saklayacak tek bir çıkarı ve haram lokması olmayanların ceketidir. Cepsiz ceket; şehidin, gazinin bu vatan için verdiklerini, zihninden de gönlünden de asla çıkarmayanların ceketidir. Cepsiz ceket; zamanı geldiğinde gönül ferahlığı ve vicdan rahatlığı ile önünü ilikleyip halkının karşısına, Allah'ın karşısına çıkar gibi çıkabileceklerin ceketidir. Cepsiz ceket; halkından başkasının önünde eğilmesine sebep verecek bir şeyi saklamak zorunda kalmayanların ceketidir. Cepsiz ceket, ahlaklı ve liyakatli siyasetin, belediyeciliğin giydiği cekettir! Şehir, hiç kuşkusuz bir arada yaşama erdeminin en yüksek olduğu olgudur.'' dedi.

Gündoğdu kavşağına köprülü kavşak

Bingöl'ün en büyük problemlerinden birini trafik sorunu olduğunu söyleyen Kaya, ‘‘1 Nisan’da göreve geldiğimizde trafik sorununu çözüme kavuşturmak için çalışmalarımızı başlatacağız. Bingöl-Muş karayolunun deyim yerindeyse şehrin ortasından geçmesi yüzünden halkımızın yaşadığı sıkıntıları hep birlikte görüyoruz. Şehirlerarası sevkiyat yapan ağır tonajlı araçların da şehiriçi yolculuk yapan hafif araçların da aynı yolu kullanması makül bir durum değildir. Bu sorunun çözüme kavuşması için gerekli alt yapı çalışmasını yaptık, göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bu sorunu çözüme kavuşturacağız. İnegöl-Kocaeli örneği. Şehrimizin merkezinde maalesef bir otopark eksikliği var, merkezde yaşayan esnaflarımız, vatandaşlarımız bu sorundan dolayı muzdarip bir halde, en kısa zamanda merkezin ihtiyacını karşılayacak otopark çalışmalarımızı başlatacağız.” dedi.

Kategori: Siyaset
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-