Seçim propaganda stratejisi düşmanlaştırma üzerine kurulmamalı
HÜDAPAR Genç İlçe Başkanı İdris Ağırbaş, partilerinin haftalık siyasi açıklamasını kamuoyu ile paylaştı. Yapılan paylaşımda kutuplaştırıcı, ötekileştirici ve düşmanlaştırıcı dilin kullanılmasının memlekete hiçbir katkısının olmadığını vurgulandı.
Seçim propaganda stratejisi düşmanlaştırma üzerine kurulmamalı

HÜDA PAR Genç İlçe Başkanı İdris Ağırbaş sosyal medya hesabından partisinin haftalık iç gündem değerlendirmesini ilçe kamuoyu ile paylaştı. Yapılan paylaşımda 31 Mart’taki seçimlere sayılı günler kala siyasette gerilimin arttığına işaret ederek kutuplaştırıcı, ötekileştirici ve düşmanlaştırıcı dilin kullanılmasının memlekete hiçbir katkısının olmadığını vurguladı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı “31 Mart seçimlerine az bir süre kala siyasi süreç, siyasi parti liderlerinin ve yöneticilerinin kullandığı söylem ve üslup ile iyice gerildi. Siyasetçilerin kullandığı dil ve üslup ne yazık ki savaşta, düşmana karşı dahi kullanılamayacak bir noktaya geldi. Siyasetin seviyesi bu kadar düşürülmemeli.

HÜDA PAR olarak her seçim öncesinde olduğu gibi bunun kimseye bir faydasının olmadığını bir kez daha vurguluyor; “Kuvvet ve şiddet yerine akıl ve adaleti, korku yerine muhabbeti ikame ediniz ki iktidarınız devam etsin” ilkesinin esas alınmasını tavsiye ediyoruz.

Siyasette kutuplaştırıcı, ötekileştirici ve düşmanlaştırıcı dilin kullanılmasının memleketimize hiçbir katkısı yoktur. Gerginlik siyaseti, kısa vadede faydalı gibi düşünülse dahi uzun vadede toplum içinde derin faylar oluşturması ve halkları bir birinden uzaklaştırması nedeniyle hiçbir partinin buna tevessül etmemesi lazımdır. Bu nedenle gerginlik siyasetini strateji haline getirenler en kısa zamanda bunu terk etmelidir. Partilerin meselelere yaklaşım tarzı her ne kadar farklı olsa dahi kullanılan dil ve üslup siyasi nezakete ve insan onuruna yakışır olmalıdır.

Seçimler savaş meydanı olmadığı gibi rekabet de düşmanlık değildir. Bir oy fazla alabilmek için rakip partileri şeytanlaştırmak her türlü tahrik ve provokasyona zemin hazırlamaktadır. Seçmenlerin seçim sonrasında da bir arada yaşayacakları unutulmamalıdır. Siyasi parti liderlerinin kampanya dili ve söylemleri, toplumsal barış ve huzur ortamı için ayrıştırıcı değil birleştirici olmalıdır. Özellikle bu son birkaç günde buna azami derecede dikkat edilmelidir”


Kategori: Siyaset
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-